İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin "Enterprise Azerbaijan" portalının rəhbəri İsa Qasımov Özbəkistanda bir sıra görüşlər keçirib. Özbəkistan “İT Park”ın Startap ekosistemi və investisiyaların inkişafı şöbəsinin rəhbəri İrodakhon Azimova, Proqram meneceri Mədinə Zokırova və digər nümayəndələrin iştirak etdiyi görüşdə qarşılıqlı əməkdaşlıq, o cümlədən iki ölkə ekosisteminin postensialı müzakirə olunub.
Mərkəzi Asiya Universitetində “Biznes Məktəbi”nin dekanı professor Odiljon Abdurazzakov ilə keçirilən görüşdə isə "Enterprise Azerbaijan" portalı ilə Universitet arasında əməkdaşlıq imkanları ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.
İsa Qasımov həmçinin Daşkənd Kimya Texnologiya İnstitutunun prorektoru professor Ənvər Şernayev ilə görüşüb. Texnologiyaların transferi sahəsində potensial əməkdaşlıq imkanlarının müzakirə edildiyi görüşdən sonra “Composite Floor” şirkətinin bazara çıxardığı innovativ inşaat materialları ilə tanışlıq olub. Bununla yanaşı, Azərbaycanlı sahibkar Şəhla Ərəbovanın qurduğu “Demure Art House” ilə tanış olub.
Azərbaycan-Türkiyə-Özbəkistan İş Adamları Birliyinin (ATUİAB) qurucu və İdarə heyətinin sədri Ruslan İmanzadə ilə görüşdə Azərbaycan-Özbəkistan əməkdaşlığı ilə yanaşı, bütövlükdə Orta Asiya respublikaları ilə biznes əlaqələrinin qurulması və inkişaf etdirilməsi istiqamətində birgə layihələrin, işgüzar görüşlərin təşkili müzakirə olundu. Xüsusilə, intellektual xidmətlərin təşkili sahəsində təkliflərin hazırlanması haqqında razılığa gəlindi. Günün sonunda ATUİAB-ın dəstəyi ilə azərbaycanlı sahibkarların Daşkənddə qurduğu "Yemali" restoranında bir qrup iş adamı ilə görüşərək, biznes fürsətləri müzakirə edildi.
Özbəkistanda fəaliyyət göstərən “İpoteka bankı”nın Daşkənd şəhəri üzrə rəhbəri Sərdar Salayev ilə baş tutan görüşdə bank sektorunun mövcud vəziyyəti və perspektivləri, eləcə də potensail əməkdaşlıq haqqında müzakirələr aparılıb.

Isa Qasimov, head of the “Enterprise Azerbaijan” portal at the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, held a series of meetings in Uzbekistan. The meetings included Irodakhon Azimova, Head of the Startup Ecosystem and Investment Development Department of Uzbekistan IT Park, Program Manager Madina Zokirova, and other representatives. They discussed mutual cooperation, including the potential of the two countries’ ecosystems.
At a meeting with Professor Odiljon Abdurazzakov, Dean of the “Business School” at the Central Asia University, they exchanged ideas on possible cooperation between the university and the “Enterprise Azerbaijan” portal.
Isa Qasimov also met with Professor Anvar Shernayev, Vice-Rector of Tashkent Chemical Technology Institute. After discussing potential collaboration in technology transfer, he was introduced to innovative construction materials launched by the company “Composite Floor.” Additionally, he became familiar with “Demure Art House,” established by Azerbaijani entrepreneur Shehla Arabova.
In a meeting with Ruslan Imanzade, Founder and Chairman of the Board of the Azerbaijan-Turkey-Uzbekistan Businessmen Association (ATUIAB), they discussed Azerbaijan-Uzbekistan cooperation, as well as organizing joint projects and business meetings to develop relations with Central Asian countries. They specifically agreed on preparing proposals for organizing intellectual services. At the end of the day, with support from ATUIAB, Isa Qasimov met a group of entrepreneurs at the “Yemali” restaurant in Tashkent, established by Azerbaijani businessmen, to discuss business opportunities.
In a meeting with Serdar Salayev, Head of “Ipoteka Bank” in Tashkent, discussions focused on the current situation and prospects of the banking sector, as well as potential cooperation opportunities.