İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin opretoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalının həyata keçirdiyi “Startup School 4: Five Continents - 500 Startups” qlobal innovasiya proqramı çərçivəsində Afrika qitəsindən olan tərəfdaşlar ictimaiyyətə təqdim olunub.
Beynəlxalq əməkdaşlığı, bilik mübadiləsini və qlobal imkanlara çıxışı təşviq etmək məqsədi daşıyan proqrama bu dəfə Afrika regionundan nüfuzlu təşkilatlar dəstək verəcək:
"New Mansoura University" (Misir) - İnnovasiya və qlobal rəqabətədavamlılığa fokuslanmış yeni nəsil ağıllı universitetdir. Bu ali təhsil müəssisəsi proqram çərçivəsində təlim və mentorluq xidmətləri göstərəcək, həmçinin misirli startapların proqrama cəlb edilməsinə dəstək verəcək.
Efiopiya Dövlət Qulluğu Universitetinin Liderlik və Yaxşı İdarəetmə İnstitutu (Efiopiya) - Potensialın qurulması və liderliyin inkişafı sahəsində aparıcı dövlət təşkilatıdır. Bu tərəfdaşlıq efiopiyalı startapların proqrama cəlb edilməsi və inteqrasiyasına fokuslanacaq.
"Delphi Ltd." (Madaqaskar) - Təlim və mentorluq sahəsində ixtisaslaşan peşəkar qurumdur. Qurum madaqaskarlı startapların iştirakını dəstəkləməklə bərabər onlara mentorluq və təlim xidmətləri təqdim edəcək.
Afrika startapları bu proqrama müraciət etməklə qlobal mentor dəstəyi, təcrübə paylaşımı və beynəlxalq şəbəkələrlə əlaqə imkanları əldə edəcəklər. Bu həmçinin onların innovativ ideyalarını inkişaf etdirmək və potensial investorlara çıxışını təmin etmək üçün unikal fürsətdir.
Qeyd edək ki, “Startup School 4” layihəsinə startapların onlayn qeydiyyatı davam edir. Layihə bu il beş qitədən 500 startapı cəlb etməyi hədəfləyir. İnnovativ ideyası və ya startapı olan, eləcə də qlobal şəbəkələşmə, mentorluq və investisiya imkanlarından yararlanmaq istəyən şəxslər layihəyə müraciət etməyə dəvət olunur.
Qlobal innovasiya şəbəkəsinə qoşulmaq və gələcəyini "Startup School 4" ilə qurmaq istəyən hər kəs üçün qeydiyyat prosesi aktivdir.

Partners from the African continent for the "Startup School 4" project of the "Enterprise Azerbaijan" portal have been announced
03.04.2026 / 12:42
Partners from the African continent have been presented to the public within the framework of the "Startup School 4: Five Continents - 500 Startups" global innovation program, implemented by the "Enterprise Azerbaijan" portal, operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC).
The program, which aims to promote international cooperation, knowledge exchange, and access to global opportunities, will be supported by influential organizations from the African region:
"New Mansoura University" (Egypt) - A new-generation smart university focused on innovation and global competitiveness. This higher education institution will provide training and mentoring services within the program and support the involvement of Egyptian startups.
Institute of Leadership and Good Governance of the Ethiopian Civil Service University (Ethiopia) - A leading state organization in the field of capacity building and leadership development. This partnership will focus on the recruitment and integration of Ethiopian startups into the program.
"Delphi Ltd." (Madagascar) - A professional entity specializing in training and mentoring. In addition to supporting the participation of Madagascan startups, the organization will provide them with mentoring and training services.
By applying to this program, African startups will gain access to global mentor support, experience sharing, and networking opportunities with international circles. This is also a unique chance to develop their innovative ideas and ensure access to potential investors.
It should be noted that online registration for startups for the "Startup School 4" project is ongoing. This year, the project aims to attract 500 startups from five continents. Individuals who have an innovative idea or startup and wish to benefit from global networking, mentoring, and investment opportunities are invited to apply.
The registration process is active for everyone who wants to join the global innovation network and build their future with "Startup School 4."