Enterprise Azerbaijan portalı UNEC-də startap təlimi keçirdi
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin www.enterazerbaijan.com portalı Vergilər Nazirliyinin dəstəyi və UNEC Karyera Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində “Biznesə necə başlamalı” mövzusunda təlim keçirib.
“UNEC Digital Marketing” Mərkəzinin direktoru, Ramil Cabbarov ölkəmizdə təhsil, elm və biznes əlaqələrinin vacibliyini vurğulayıb.
EnterpriseAzerbaijan.com portalının meneceri Aytən Məmmədova tələbələrə platformanın təqdim etdiyi yeniliklər barədə ətraflı məlumat təqdim edib. O bildirib ki, bu portal gənc sahibkarların investisiyalar bazarına çıxışı asanlaşdırır, investisiya cəlbi üçün sərf olunan resurslara qənaət edir, həmçinin xərcləri azaldır.
Daha sonra Vergilər Nazirliyinin nümayəndəsi Hacı Qasımov kiçik və mikro sahibkarlara o cümlədən, startapçılara biznesə başlamaq üçün hüquqi şəxslərin cəmi bir prosedurla onlayn dövlət qeydiyyatının həyata keçirilməsi və 2019-cu ilin əvvəlindən başlayaraq tətbiq olunan güzəştlər barədə ətraflı məlumat verilib.
Tədbir zamanı “EnterpriseAzerbaijan” portalının ekosistemində yer alan və British Council-ın “Kreativ qığılcım” layihəsinin meneceri kimi fəaliyyət göstərən Oruc Dursunzadə layihənin daha praktiki tərəfləri barədə tələbələrə məlumat verib. O  layihə çərçivəsində əməkdaşlıq etdiyi UNEC-dən seçiləcək tələbə və müəllimlərin Böyük Britaniyadaki New Castle universitetinə reallaşacaq səfəri, o cümlədən, rəqəmsal sferada ingilis dili öyrənə bilmə  fürsətindən danışıb.
Daha sonra, Azexport.az portalının rəhbəri Zaur Qardaşov, portalın əməkdaşlıq etdiyi Beynalxalq Ticarət Mərkəzinin (İTC) “Amazonla qazan” layihəsi haqqında tələbələrə məlumat verib. O bildirib ki, layihə çərçivəsində seçilmiş startapçılar “EnterpriseAzerbaijan” portalının inkubasiya mərkəzindən yararlana bilərlər.
“EnterpriseAzerbaijan” portalının meneceri Aytən Məmmədova təlimlərdə iştirak edən gənc startapçı Nərmin Fərzəliyevanın yeni rəsmini “UNEC Digital Marketing” Mərkəzinin direktoru Ramil Cabbarova təqdim edib.

Enterprise Azerbaijan portal of the Center for the Analysis of Economic Reforms and Communication, organized a training on "How to start a business" at the Azerbaijan State University of Economics with the support of the Ministry of Taxes.
Director of the UNEC Digital Marketing Center Ramil Jabbarov stressed the importance of education, science and business relations in our country.
EnterpriseAzerbaijan.com portal manager Ayten Mammadova provided students with detailed information about the innovations provided by the platform. She said that the portal facilitates the access of young entrepreneurs to the investment market, saves resources spent on attracting investment, as well as reduces costs.
Then, the representative of the Ministry of Taxes Haji Gasimov informed small and micro entrepreneurs, including startups, about the implementation of online state registration of legal entities to start a business with a single procedure and the benefits applied from the beginning of 2019.
During the event, Oruj Dursunzadeh, who serves as the manager of the British Council's Creative Spark project, informed the students about the more practical aspects of the project. He spoke about the upcoming visit of chosen UNEC students and teachers to New Castle University in the UK, as well as the opportunity to learn English in the digital sphere.
Then, the head of the Azexport.az portal Zaur Gardashov informed the students about the "Win with Amazon" project of the International Trade Center (ITC). He said that startups selected within the project can benefit from the incubation center of the EnterpriseAzerbaijan portal.
EnterpriseAzerbaijan portal manager Ayten Mammadova presented a new photo of young startupper Narmin Farzaliyeva, who participated in the trainings, to Ramil Jabbarov, director of UNEC Digital Marketing Center.