Enterprise Azerbaijan portalı UNEC-də startap təlimi keçirdi
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin www.enterazerbaijan.com portalı Vergilər Nazirliyinin dəstəyi və UNEC Karyera Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində “Biznesə necə başlamalı” mövzusunda təlim keçirib.
“UNEC Digital Marketing” Mərkəzinin direktoru, Ramil Cabbarov ölkəmizdə təhsil, elm və biznes əlaqələrinin vacibliyini vurğulayıb.
EnterpriseAzerbaijan.com portalının meneceri Aytən Məmmədova tələbələrə platformanın təqdim etdiyi yeniliklər barədə ətraflı məlumat təqdim edib. O bildirib ki, bu portal gənc sahibkarların investisiyalar bazarına çıxışı asanlaşdırır, investisiya cəlbi üçün sərf olunan resurslara qənaət edir, həmçinin xərcləri azaldır.
Daha sonra Vergilər Nazirliyinin nümayəndəsi Hacı Qasımov kiçik və mikro sahibkarlara o cümlədən, startapçılara biznesə başlamaq üçün hüquqi şəxslərin cəmi bir prosedurla onlayn dövlət qeydiyyatının həyata keçirilməsi və 2019-cu ilin əvvəlindən başlayaraq tətbiq olunan güzəştlər barədə ətraflı məlumat verilib.
Tədbir zamanı “EnterpriseAzerbaijan” portalının ekosistemində yer alan və British Council-ın “Kreativ qığılcım” layihəsinin meneceri kimi fəaliyyət göstərən Oruc Dursunzadə layihənin daha praktiki tərəfləri barədə tələbələrə məlumat verib. O  layihə çərçivəsində əməkdaşlıq etdiyi UNEC-dən seçiləcək tələbə və müəllimlərin Böyük Britaniyadaki New Castle universitetinə reallaşacaq səfəri, o cümlədən, rəqəmsal sferada ingilis dili öyrənə bilmə  fürsətindən danışıb.
Daha sonra, Azexport.az portalının rəhbəri Zaur Qardaşov, portalın əməkdaşlıq etdiyi Beynalxalq Ticarət Mərkəzinin (İTC) “Amazonla qazan” layihəsi haqqında tələbələrə məlumat verib. O bildirib ki, layihə çərçivəsində seçilmiş startapçılar “EnterpriseAzerbaijan” portalının inkubasiya mərkəzindən yararlana bilərlər.
“EnterpriseAzerbaijan” portalının meneceri Aytən Məmmədova təlimlərdə iştirak edən gənc startapçı Nərmin Fərzəliyevanın yeni rəsmini “UNEC Digital Marketing” Mərkəzinin direktoru Ramil Cabbarova təqdim edib.

Портал Центра анализа экономических реформ и коммуникации www.enterazerbaijan.com организовал тренинг на тему «Как начать бизнес» в Азербайджанском государственном экономическом университете при поддержке Министерства налогов и Центром карьеры UNEC.
Директор Центра цифрового маркетинга UNEC Рамиль Джаббаров подчеркнул важность образования, науки и деловых отношений в нашей стране.
Менеджер портала EnterpriseAzerbaijan.com Айтен Мамедова предоставила студентам подробную информацию об инновациях, предоставляемых платформой. По его словам, портал облегчает доступ молодых предпринимателей к инвестиционному рынку, экономит ресурсы, затрачиваемые на привлечение инвестиций, а также снижает затраты.
Затем представитель Минналогов Гаджи Гасымов проинформировал малых и микропредпринимателей, в том числе стартапов, о внедрении онлайн-государственной регистрации юридических лиц для открытия бизнеса по единой процедуре и льготах, применяемых с начала 2019 года.
Во время мероприятия Орудж Дурсунзаде, который находится в экосистеме портала EnterpriseAzerbaijan и является менеджером проекта Британского Совета Creative Spark, проинформировал студентов о более практических аспектах проекта. Он рассказал о предстоящем визите студентов и преподавателей UNEC в университет Нью-Касл в Великобритании, а также о возможности изучать английский язык в цифровой сфере.
Затем руководитель портала Azexport.az Заур Гардашов проинформировал студентов о проекте «Выиграй с Amazon» Центра международной торговли (МТЦ), с которым портал сотрудничает. По его словам, отобранные в рамках проекта стартапы могут получить выгоду от инкубационного центра портала EnterpriseAzerbaijan.
Менеджер портала EnterpriseAzerbaijan Айтен Мамедова подарила директору Центра цифрового маркетинга UNEC Рамилю Джаббарову новую фотографию молодого стартапа Нармин Фарзалиевой, которая участвовала в тренингах.