“Enterprise Azerbaijan” ilə ABŞ şirkəti arasında əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub.
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində (İİTKM) ABŞ-ın “Metatiative İncorporated” şirkətinin həmtəsisçisi Tolqa Kaskatı ilə görüş keçirilib. Görüşdə İİTKM-in icraçı direktorunun müavini Ramil Hüseyn, “Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri Mətanət Musayeva, meneceri Nəzrin Əkbərova, “Enterprise Azerbaijan”ın rezidenti “Alma Consulting” şirkətinin rəhbəri Habil Əhmədov iştirak ediblər.
R.Hüseyn İİTKM-in fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib. M.Musayeva isə İİTKM-in operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalının həyata keçirdiyi layihələr, o cümlədən “Startup School” barədə qonağı məlumatlandırıb.
T.Kaskatı öz növbəsində, “Metatiative İncorporated” şirkəti və “BYS Group”un beynəlxalq tərəfdaşlıqları haqqında təqdimat edib.
Görüşdə tərəflər arasında əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub, birgə həyata keçirilə biləcək layihələrdən danışılıb və növbəti görüşlərin daha geniş tərkibdə keçirilməsi qərara alınıb.

A meeting was held with Tolga Kaskat, co-founder of the "Metatiative Incorporated" at the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication. The meeting was attended by Ramil Huseyn, the deputy executive director of CAERC, Matanat Musayeva, head of the "Enterprise Azerbaijan" portal, Nazrin Akbarova manager of the same portal, Habil Ahmadov, head of "Alma Consulting" company.
R. Huseyin gave detailed information about the activities of CAERC. M. Musayeva informed the guest about the projects implemented by "Enterprise Azerbaijan" portal operated by CAERC, including "Startup School".
T. Kaskatı, made a presentation about the international partnerships of "Metatiative Incorporated" and "BYS Group".
At the meeting, the prospects of cooperation between the parties were discussed, the projects that could be implemented jointly were discussed, and it was decided to hold the next meetings with a wider composition.