İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri Mətanət Musayeva və layihə meneceri Nəzrin Əkbərova ali təhsil müəssisələrində "Startup School 2 - AI for Green Solidarity" layihəsinin tanıtımı çərçivəsində Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetində olublar.
M.Musayeva layihənin məqsədi, ideyaların biznesə çevrilməsi imkanları və ümumiyyətlə innovasiyaların inkişaf trendləri barədə tələbələrə geniş məlumat verib. N.Əkbərova isə "Startup School 2” layihəsinin şərtləri və müraciət qaydaları ilə bağlı təqdimatla çıxış edib.
Bildirilib ki, layihə innovasiya ekosistemində yaradıcı təfəkkürü və yenilikçiliyi inkişaf etdirəcək, bu sektorda rəqabətədavamlı kadrların akademik biliklərlə təmin edilməsində böyük rol oynayacaq, həmçinin ali təhsil müəssisələrində fəaliyyət göstərən innovasiya mərkəzlərinin işinə dəstək olmaqla, daha çox gəncin startap fəaliyyətinə cəlb olunmasına şərait yaradacaq.
Tədbir çərçivəsində innovasiya və startap ekosistemi mövzusunda keçirilmiş sual-cavab mərhələsində xüsusi fəallıq göstərmiş tələbəyə İİTKM-in ABŞ-ın Nevada Universiteti və Bakı Mühəndislik Universiteti ilə birgə hazırladığı “İnnovasiya və sahibkarlıq: startap ekosistemi” kitabı təqdim olunub.

Matanat Musayeva, the head of the "Enterprise Azerbaijan" portal operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, and project manager Nazrin Akbarova visited the Azerbaijan University of Architecture and Construction as part of the promotion of the "Startup School 2 - AI for Green Solidarity" project in higher education institutions.
During the visit, M. Musayeva provided students with extensive information about the project's purpose, the potential for turning ideas into business, and the general trends of innovation development. N. Akbarova delivered a presentation on the conditions and application rules of the "Startup School 2" project.
It was emphasized that the project aims to foster creative thinking and innovation in the innovation ecosystem, play a significant role in providing competitive personnel with academic knowledge in this sector, and create opportunities for more young people to engage in startup activities by supporting the work of innovation centers in higher education institutions.
At the question-and-answer stage of the event, a student who demonstrated special activity was presented with the book "Innovation and Entrepreneurship: Startup Ecosystem," prepared by CAERC in cooperation with Nevada University and Baku Engineering University.