İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalı “Startup School 2 – AI for Green Solidarity” (Yaşıl həmrəylik naminə süni intellekt) layihəsi ilə bağlı növbəti maarifləndirmə tədbirini Elm və Təhsil Nazirliyinin tabeliyində Təhsil Tələbə Krediti Fondunda (TTKF) keçirib. İnfosessiyada Fondun kreditindən yararlanmış tələbələr iştirak ediblər.
Tədbirdə “Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri Mətanət Musayeva “Startup School 2” layihəsinin əhəmiyyətindən və gənc startapçılara təqdim etdiyi fürsətlərdən danışıb. Portalın layihə meneceri Nəzrin Əkbərova isə tələbələrə layihənin məqsədi, meyarları, ideyaların biznesə çevrilməsi imkanları haqqında ətraflı məlumat verib, auditoriyanı maraqlandıran sualları cavablandırıb.
TTKF-nin rəhbəri Araz Paşayev “Enterprise Azerbaijan” portalının Almaniyanın Süni İntellekt Araşdırma Mərkəzi və ABŞ-ın Nevada Universiteti ilə birgə həyata keçirdiyi “Startup School 2 – AI for Green Solidarity” layihəsi ilə təhsil sahəsinə töhfələr verdiyini bildirib. O, təhsil tələbə kreditindən yararlanmış tələbələrin də bu növ layihələrə cəlb olunmasının əhəmiyyətini vurğulayıb.
Sonda “Enterprise Azerbaijan” və TTKF arasında tələbələrin kredit qismində əldə etdikləri dövlət vəsaitinin geri qaytarılması üçün gələcəkdə onların məşğulluğunun təmin olunması istiqamətində müxtəlif növ layihələr üzrə mümkün əməkdaşlıq məsələləri müzakirə edilib.

"Enterprise Azerbaijan" portal operated by the Center for Analysis and Communication of Economic Reforms (IETCM) organized the next educational event on the project "Startup School 2 - AI for Green Solidarity" (Artificial Intelligence for the sake of Green Solidarity) at the Education Student Loan Fund (TTKF) under the Ministry of Science and Education. ) held. Students who benefited from the Fund's loan participated in the information session.
At the event, Matanat Musayeva, the head of the "Enterprise Azerbaijan" portal, spoke about the importance of the "Startup School 2" project and the opportunities it offers to young startups. The project manager of the portal, Nazrin Akbarova, gave the students detailed information about the project's purpose, criteria, and the possibilities of turning ideas into business, and answered the audience's questions.
The head of TTKF, Araz Pashayev, said that the "Enterprise Azerbaijan" portal made contributions to the field of education with the "Startup School 2 - AI for Green Solidarity" project, which was implemented jointly with the Artificial Intelligence Research Center of Germany and the University of Nevada, USA. He emphasized the importance of involving students who have benefited from educational student loans in such projects.
In the end, possible cooperation issues were discussed between "Enterprise Azerbaijan" and TTKF on various types of projects in order to ensure the employment of students in the future in order to return the state funds received as loans.