İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalının “StartUp School 2 – AI for Green Solidarity” (Yaşıl həmrəylik naminə süni intellekt) layihəsinin “Məzun Günü” keçiriləcək. Azərbaycan İnnovasiya Mərkəzində təşkil olunacaq tədbirdə layihənin ən uğurlu komandaları arasında hakaton yarışı təşkil olunacaq.
“Məzun Günü”ndə iştirak etmək üçün ABŞ-ın Nevada Universitetinin “Özmən Sahibkarlıq Mərkəzi”nin rəhbəri Mehmet Tosun, Almaniyanın Süni İntellekt Araşdırma Mərkəzinin baş elmi işçisi Nicat Mehdiyev Azərbaycana gəlib.
Hakaton yarışında münsiflər heyətinin qərarına əsasən qaliblər elan olunacaq, mükafatlandırma mərasimi keçiriləcək.
“Enterprise Azerbaijan” portalı “Startup School” layihələrini Almaniyanın Süni İntellekt Araşdırma Mərkəzi və ABŞ-ın Nevada Universiteti ilə əməkdaşlığı çərçivəsində həyata keçirir.
Qeyd edək ki, “Startup School 2” layihəsinə Azərbaycandan və dünyanın müxtəlif ölkələrindən 121 komanda müraciət edib.

The "Graduation Day" of the "StartUp School 2 – AI for Green Solidarity" project, organized by the "Enterprise Azerbaijan" portal operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, will be held at the Azerbaijan Innovation Center. The event will feature a hackathon competition among the most successful teams of the project.
Mehmet Tosun, Head of the “Ozmen Entrepreneurship Center” at the University of Nevada, USA, and Nicat Mehdiyev, Senior Researcher at the German Artificial Intelligence Research Center, have arrived in Azerbaijan to participate in "Graduation Day."
The winners of the hackathon competition will be announced based on the jury’s decision, followed by an award ceremony.
The "Enterprise Azerbaijan" portal implements "Startup School" projects in cooperation with the German Artificial Intelligence Research Center and the University of Nevada, USA.
It should be noted that 121 teams from Azerbaijan and various countries around the world have applied for the "Startup School 2" project.