“Startup School 3” layihəsi müzakirə edilib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalının həyata keçirəcəyi "Startup School 3: Green and Digital Silk Road" layihəsi ilə bağlı müzakirə aparılıb.
ABŞ-nin Nevada Universitetinin “Özmən Sahibkarlıq Mərkəzi” və Almaniyanın Süni İntellekt Araşdırma Mərkəzinin birgə əməkdaşlığı ilə həyata keçirilən layihənin yeni icra planı detallı şəkildə nəzərdən keçirilib.
“Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri İsa Qasımov "Startup School 3" layihəsinin əsas istiqamətləri, məqsədləri və planlaşdırılmış fəaliyyətlər barədə məlumat verib. “Özmən Sahibkarlıq Mərkəzi”nin direktoru Mehmet Serkan Tosun startapların qazana biləcəyi üstünlüklər haqqında fikirlərini bölüşüb. Almaniyanın Süni İntellekt Araşdırma Mərkəzinin baş elmi işçisi Nicat Mehdiyev isə layihənin icra müddəti, təlim sessiyalarının strukturu və iştirakçılar üçün yaradılacaq imkanlar haqqında danışıb.
Bildirilib ki, "Startup School 3: Green and Digital Silk Road" layihəsi yaşıl enerji və rəqəmsal texnologiyalar sahəsində innovativ ideyalara dəstək olmağı, gənc sahibkarların və startapların inkişafına töhfə verməyi hədəfləyir. Layihə çərçivəsində müxtəlif təlimlər, mentorluq sessiyaları, müsabiqə və investisiya imkanları təqdim olunacaq. Mentorlar layihənin regionda startap ekosisteminin inkişafına böyük töhfə verəcəyini və beynəlxalq əməkdaşlıq imkanlarını genişləndirəcəyini vurğulayıblar.

The "Startup School 3" project was discussed
A discussion was held on the "Startup School 3: Green and Digital Silk Road" project, which will be implemented by the "Enterprise Azerbaijan" portal, operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication.
The new implementation plan for the project, a collaborative effort with the "Ozmen Entrepreneurship Center" at the University of Nevada, USA, and the German Artificial Intelligence Research Center, was reviewed in detail.
Isa Gasimov, head of the "Enterprise Azerbaijan" portal, provided information on the main directions, goals, and planned activities for the "Startup School 3" project. Mehmet Serkan Tosun, Director of the "Ozmen Entrepreneurship Center," shared his insights on the benefits startups can gain from the project. Nijat Mehdiyev, Senior Researcher at the German Research Center for Artificial Intelligence, spoke about the project's implementation timeline, the structure of the training sessions, and the opportunities that will be available to participants.
It was emphasized that the "Startup School 3: Green and Digital Silk Road" project aims to support innovative ideas in the fields of green energy and digital technologies, and contribute to the development of young entrepreneurs and startups. The project will offer various training sessions, mentoring opportunities, competitions, and investment prospects. Mentors highlighted that the project will significantly contribute to the growth of the startup ecosystem in the region and enhance international cooperation opportunities.