İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalının ABŞ-ın Nevada Universitetinin Özmən Sahibkarlıq Mərkəzi və Almaniyanın Süni İntellekt Araşdırma Mərkəzi ilə birgə reallaşdırdığı “Startup School 3: Green and Digital Silk Road” adlı beynəlxalq akselerasiya proqramına qeydiyyat başladı.
Akselerasiya proqramına Azərbaycan, Macarıstan, Türkiyə, Gürcüstan, Özbəkistan, Qazaxıstan, Türkmənistan, Qırğızıstan, Tacikistan, Əfqanıstan, Pakistan və Çin kimi Mərkəzi Asiya və tarixi İpək Yolu üzərində yerləşən ölkələrdən olan startap komandalarının müraciətləri qəbul olunur. Proqram çərçivəsində ABŞ, Cənubi Koreya, Çin, Almaniya, Türkiyə və Azərbaycanın qabaqcıl təcrübələrindən istifadə ediləcək, eyni zamanda beynəlxalq ekspertlər və mentorlar akselerasiya mərhələsinə cəlb olunacaq.
“Enterprise Azerbaijan” portalı tərəfindən həyata keçirilən “Startup School 3” layihəsində iştirak etmək istəyən komandalar 1 iyun 2025-ci il tarixinədək qeydiyyatdan keçə bilərlər.

Registration for the “Startup School 3” international acceleration program has begun
The "Enterprise Azerbaijan" portal, operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC), has announced the opening of registration for the international acceleration program "Startup School 3: Green and Digital Silk Road." This program is being implemented in collaboration with the Ozmen Center for Entrepreneurship and the German Research Center for Artificial Intelligence (DFKI).
The acceleration program is open to startup teams from countries located along the Central Asia region and the historical Silk Road, including Azerbaijan, Hungary, Turkey, Georgia, Uzbekistan, Kazakhstan, Turkmenistan, Kyrgyzstan, Tajikistan, Afghanistan, Pakistan, and China. The program will leverage advanced practices from the United States, South Korea, China, Germany, Turkey, and Azerbaijan, and will involve international experts and mentors during the acceleration phase.
Teams wishing to participate in the "Startup School 3" project, organized by the "Enterprise Azerbaijan" portal, can register until June 1, 2025.