İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalı tərəfindən həyata keçirilən “Startup School 3” layihəsi çərçivəsində “Yaşıl və Rəqəmsal İpək Yolu” (Green and Digital Silk Road) beynəlxalq akselerasiya proqramının mentorluq mərhələsinə start verilib
Təlim mərhələsinin uğurla başa çatmasından sonra komandalar seçilmiş beynəlxalq və yerli mentorlarla fərdi şəkildə görüşlər keçirərək intensiv inkişaf mərhələsinə başlayıblar. Mentorluq prosesi çərçivəsində iştirakçılara biznes planın hazırlanması, satış strategiyalarının qurulması, investorlar qarşısında daha effektiv təqdimat və digər mövzularda dəstək verilir. Bu yanaşma startapların bazara çıxış imkanlarını gücləndirməklə yanaşı, onların davamlı inkişaf perspektivlərini də möhkəmləndirir. Mentorluq xidmətləri 10 fərqli ölkədən cəlb edilmiş 30-a yaxın peşəkar mütəxəssis tərəfindən təmin edilir.
“Startup School 3” layihəsi çərçivəsində həyata keçirilən “Yaşıl və Rəqəmsal İpək Yolu” beynəlxalq akselerasiya proqramı startap ekosistemində bilik və təcrübə mübadiləsi, mentorluq dəstəyi və qlobal şəbəkələşmə imkanları yaradan geniş platformadır. Layihə gənc sahibkarların innovativ ideyalarının biznes həllərinə çevrilməsinə, onların beynəlxalq bazarlara inteqrasiyasına və dayanıqlı biznes modellərinin formalaşmasına mühüm töhfə verir.

Within the framework of the “Startup School 3” project implemented by the “Enterprise Azerbaijan” portal, operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, the mentorship stage of the international acceleration program “Green and Digital Silk Road” has started.
After successfully completing the training stage, teams began individual meetings with selected international and local mentors and started the intensive development phase. During the mentorship process, participants receive support on topics such as preparing a business plan, developing sales strategies, making more effective presentations to investors, and other areas. This approach not only strengthens startups’ market entry opportunities but also reinforces their prospects for sustainable growth. Mentorship services are provided by nearly 30 professional experts from 10 different countries.
The “Green and Digital Silk Road” international acceleration program, implemented within the “Startup School 3” project, is a broad platform that creates opportunities for knowledge and experience exchange in the startup ecosystem, mentorship support, and global networking. The project makes a significant contribution to transforming young entrepreneurs’ innovative ideas into business solutions, integrating them into international markets, and forming sustainable business models.