İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalının təşəbbüsü ilə Azərbaycanla Sinqapur arasında innovasiya ekosisteminin aparıcı iştirakçılarının görüşü keçirilib. Onlayn görüşdə Azərbaycanı “Enterprise Azerbaijan” portalı, Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti (AzMİU) və “Yeni Fikir” şirkəti təmsil edib. Sinqapurdan isə “Enterprise Singapore” və Sinqapur Milli Universitetinin (National University of Singapore – NUS) nümayəndələri iştirak ediblər.
“Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri İsa Qasımov və layihə meneceri Aydan Hüseynzadə portalın məqsədləri, fəaliyyət istiqamətləri və həyata keçirilən layihələr barədə təqdimatla çıxış ediblər.
Sinqapur Milli Universitetinin və “Enterprise Singapore” təşkilatının nümayəndələri innovasiya və texnoloji sahibkarlığın inkişafı istiqamətində öz təcrübələrini bölüşərək həyata keçirdikləri təşəbbüsləri təqdim ediblər.
Bununla yanaşı, AzMİU-nun İnnovativ Biznes İnkubatorunun rəhbəri Rasim Abdullayev və “Yeni Fikir” şirkətinin Biznesin İnkişafı və İnnovasiyalar Direktoru Telman Mustafayev təmsil etdikləri qurumların fəaliyyəti və beynəlxalq əməkdaşlıq imkanları haqqında məlumat veriblər.
“Enterprise Singapore” və “Enterprise Azerbaijan” portalının əməkdaşlığı nəticəsində baş tutan görüşdə birgə sahibkarlıq və innovasiya proqramlarının təşkili, təcrübə mübadiləsi və iki ölkə arasında startap ekosisteminin inkişafına yönəlmiş məsələlər müzakirə olunub.

Enterprise Azerbaijan and Enterprise Singapore strengthen ties in the field of innovation
At the initiative of the "Enterprise Azerbaijan" portal, operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, a meeting was held between the leading participants of the innovation ecosystems of Azerbaijan and Singapore. The "Enterprise Azerbaijan" portal, the Azerbaijan University of Architecture and Construction , and the "Yeni Fikir" company participated in the online meeting representing Azerbaijan. Singapore was represented by representatives from Enterprise Singapore and the National University of Singapore (NUS).
Isa Qasimov, head of the "Enterprise Azerbaijan" portal, and Aydan Huseynzadeh, the project manager, gave a presentation on the portal's objectives, areas of activity, and the projects being implemented.
Representatives from the National University of Singapore and Enterprise Singapore presented the initiatives they have implemented, sharing their experience in the development of innovation and technological entrepreneurship.
In addition, Rasim Abdullayev, Head of the Innovative Business Incubator at the Azerbaijan University of Architecture and Construction, and Telman Mustafayev, Director of Business Development and Innovation at the `Yeni Fikir` company, provided information about the activities of the organisations they represent and opportunities for international cooperation.
A meeting, held as a result of the collaboration between the "Enterprise Singapore" and "Enterprise Azerbaijan" portals, discussed the organisation of joint entrepreneurship and innovation programmes, the exchange of experience, and issues aimed at developing the start-up ecosystem between the two countries.