“Enterprise Azerbaijan” portalının təşəbbüsü ilə keçirilən “Startup School 3” layihəsi çərçivəsində "Yaşıl və Rəqəmsal İpək Yolu" beynəlxalq akselerasiya proqramı uğurla finala yaxınlaşır.
Proqrama müxtəlif ölkələrdən – Azərbaycan, Türkiyə, Pakistan, Gürcüstan, Qırğızıstan, Cənubi Koreyadan 140 startap müraciət edib. İlkin qiymətləndirmədən sonra onlardan 126 komanda akselerasiya proqramına qəbul edilib. 126 komandadan ən yaxşı 30 startap isə (Azərbaycan, Pakistan və Türkiyədən olan) "Demo Day"də iştirak hüququ qazanıb.
Akselerasiya proqramının yerli və qlobal ekosistemdən 5 vençur fondu (ABŞ, Türkiyə, Pakistan, Malta və Azərbaycan) olmaqla, 35-dən çox tərəfdaşı mövcuddur.
"Yaşıl və Rəqəmsal İpək Yolu" beynəlxalq akselerasiya proqramının "Demo Day" tədbiri 21 Noyabr 2025-ci il tarixində, saat 10:00-17:00 arası Azərbaycan İnnovasiya Mərkəzində (Bakı, Atatürk prospekti 93) təşkil ediləcək.
"Demo Day"də iştirak edən startaplar vençur fondların nümayəndələri tərəfindən qiymətləndiriləcək. Bu isə onların beynəlxalq bazara çıxmaq və investisiya almaq imkanı qazanmasına şərait yaradacaq.

The "Green and Digital Silk Road" international acceleration program, held within the framework of the "Startup School 3" project initiated by the "Enterprise Azerbaijan" portal, is succesfully approaching its final.
A total of 140 startups from various countries – Azerbaijan, Turkey, Pakistan, Georgia, Kyrgyzstan, and South Korea – applied for the program. After the initial evaluation, 126 teams were accepted into the acceleration program. Of these 126 teams, the best 30 startups (from Azerbaijan, Pakistan, and Turkey) have earned the right to participate in the "Demo Day."
The acceleration program has over 35 partners, including 5 venture funds from the local and global ecosystems (USA, Turkey, Pakistan, Malta, and Azerbaijan).
The "Demo Day" of the "Green and Digital Silk Road" international acceleration program will be held on November 21, 2025, from 10:00 AM to 5:00 PM at the Azerbaijan Innovation Center (93 Atatürk Avenue, Baku).
The startups participating in the "Demo Day" will be evaluated by representatives of venture funds, providing them with the opportunity to enter international markets and secure investments.