İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalının nümayəndələri Finlandiyada fəaliyyət göstərən “Caravantures” akselerasiya mərkəzinin nümayəndəsi ilə görüş keçirib.
Görüşdə “Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri İsa Qasımov və layihə meneceri Aydan Hüseynzadə, həmçinin “Caravantures” şirkətinin həmtəsisçisi Pouya Mahammadi iştirak edib. Tərəflər arasında keçirilən görüş innovasiya ekosistemi, startapların inkişafı və qlobal əməkdaşlıq imkanları üzrə fikir mübadiləsi baxımından əhəmiyyətli rol oynayıb.
Görüş zamanı “Enterprise Azerbaijan” nümayəndələri portalın fəaliyyət istiqamətləri, həyata keçirilmiş əsas layihələr, o cümlədən “Startup School” və digər innovasiya təşəbbüsləri haqqında geniş məlumat təqdim ediblər.
Daha sonra “Caravantures” şirkətinin həmtəsisçisi Pouya Mahammadi təşkilatın fəaliyyəti haqqında təqdimat edərək mərkəzin əsasən inkişaf etməkdə olan regionlardan olan startaplara dəstək göstərdiyini və qlobal innovasiya şəbəkələrinə çıxış imkanları yaratdığını bildirib.
Tərəflər gələcəkdə birgə layihələrin həyata keçirilməsi, beynəlxalq proqramların təşkili və startaplar arasında təcrübə mübadiləsinin təşviqi ilə bağlı ilkin razılığa gəliblər.

Представители ЦАЭРК обсудили возможности сотрудничества с акселерационным центром “Caravantures”
Представители портала Enterprise Azerbaijan, оператором которого является Центр анализа экономических реформ и коммуникации (ЦАЭРК), провели встречу с представителем акселерационного центра Caravantures, действующего в Финляндии.
Во встрече приняли участие руководитель портала Enterprise Azerbaijan Иса Гасымов, менеджер проекта Айдан Гусейназаде, а также соучредитель компании Caravantures Пуя Махаммади. Обсуждения сыграли важную роль в обмене мнениями по вопросам инновационной экосистемы, развития стартапов и глобальных возможностей сотрудничества.
В ходе встречи представители Enterprise Azerbaijan представили подробную информацию о направлениях деятельности портала, реализованных ключевых проектах, включая инициативу Startup School, а также других инновационных программах.
Затем соучредитель Caravantures Пуя Махаммади представил информацию о деятельности организации, подчеркнув, что центр в основном поддерживает стартапы из развивающихся регионов и обеспечивает им доступ к глобальным инновационным сетям.
Стороны достигли предварительной договорённости о реализации совместных проектов в будущем, организации международных программ и содействии обмену опытом между стартапами.