İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalının nümayəndələri Finlandiyada fəaliyyət göstərən “Caravantures” akselerasiya mərkəzinin nümayəndəsi ilə görüş keçirib.
Görüşdə “Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri İsa Qasımov və layihə meneceri Aydan Hüseynzadə, həmçinin “Caravantures” şirkətinin həmtəsisçisi Pouya Mahammadi iştirak edib. Tərəflər arasında keçirilən görüş innovasiya ekosistemi, startapların inkişafı və qlobal əməkdaşlıq imkanları üzrə fikir mübadiləsi baxımından əhəmiyyətli rol oynayıb.
Görüş zamanı “Enterprise Azerbaijan” nümayəndələri portalın fəaliyyət istiqamətləri, həyata keçirilmiş əsas layihələr, o cümlədən “Startup School” və digər innovasiya təşəbbüsləri haqqında geniş məlumat təqdim ediblər.
Daha sonra “Caravantures” şirkətinin həmtəsisçisi Pouya Mahammadi təşkilatın fəaliyyəti haqqında təqdimat edərək mərkəzin əsasən inkişaf etməkdə olan regionlardan olan startaplara dəstək göstərdiyini və qlobal innovasiya şəbəkələrinə çıxış imkanları yaratdığını bildirib.
Tərəflər gələcəkdə birgə layihələrin həyata keçirilməsi, beynəlxalq proqramların təşkili və startaplar arasında təcrübə mübadiləsinin təşviqi ilə bağlı ilkin razılığa gəliblər.

Representatives of the “Enterprise Azerbaijan” portal, operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC), held a meeting with a representative of the “Caravantures” acceleration center operating in Finland.
The meeting was attended by the Head of the “Enterprise Azerbaijan” portal, Isa Gasimov, and Project Manager, Aydan Huseynzade, as well as the Co-Founder of “Caravantures,” Pouya Mahammadi. The discussions played a significant role in exchanging views on the innovation ecosystem, startup development, and opportunities for global cooperation.
During the meeting, the “Enterprise Azerbaijan” representatives provided detailed information about the portal’s areas of activity, key projects implemented to date, including the “Startup School” initiative and other innovation programs.
Following this, Pouya Mahammadi, Co-Founder of “Caravantures,” delivered a presentation on the organization’s activities, noting that the center primarily supports startups from developing regions and creates access to global innovation networks.
The parties reached a preliminary agreement on implementing joint projects in the future, organizing international programs, and promoting experience exchange among startups.