İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin “Enterprise Azerbaijan” portalı “IDDA Awards” müsabiqəsində “İlin Ekosistem Oyunçusu” nominasiyasında finala yüksəlib.
Müsabiqənin ictimai səsvermə mərhələsi başa çatıb. Səsvermə nəticələrinə əsasən, “Enterprise Azerbaijan” finala keçən 5 namizəddən biridir. Bu, ekosistem iştirakçılarının və ictimaiyyətin platformaya göstərdiyi etimadın nəticəsidir. Finalda isə namizədlər münsiflər heyəti tərəfindən qiymətləndiriləcək.
“Enterprise Azerbaijan” portalı ölkəmizdə innovasiya və sahibkarlıq ekosisteminin inkişafına mühüm töhfələr verir. Portal startapların potensialının artırılması, onların qlobal bazarlara çıxış imkanlarının genişləndirilməsi, innovativ layihələrin reallaşdırılması, beynəlxalq tərəfdaşlıqların qurulması, investisiya cəlbediciliyinin gücləndirilməsi, startap–investor əlaqələrinin təşviqini həyata keçirir. Bu fəaliyyətlər “Enterprise Azerbaijan”ı həm yerli, həm də beynəlxalq səviyyədə innovasiya ekosisteminin aparıcı oyunçularından birinə çevirir.
Portalın “Startup School 3” layihəsi çərçivəsində həyata keçirilən “Yaşıl və Rəqəmsal İpək Yolu” beynəlxalq akselerasiya proqramı 2025-ci ildə ən geniş əhatəli və təsirli təşəbbüslərdən biri kimi yadda qalıb. Proqram yüzlərlə startapın inkişafına, qlobal mentor şəbəkəsinə çıxışına və yaşıl-rəqəmsal transformasiya sahəsində yeni həllərin formalaşmasına təkan verib.

Портал «Предприятие Азербайджан» вышел в финал конкурса IDDA Awards
Портал «Enterprise Azerbaijan» Центра анализа экономических реформ и коммуникаций (CAERC) вышел в финал в категории «Участник экосистемы года» премии IDDA Awards.
Завершился этап общественного голосования. По результатам голосования «Enterprise Azerbaijan» вошел в пятерку лучших финалистов. Этот успех отражает доверие и поддержку, оказанные участниками экосистемы и общественностью платформе. На финальном этапе кандидаты будут оценены жюри.
Портал «Enterprise Azerbaijan» играет важную роль в развитии инновационной и предпринимательской экосистемы в нашей стране. Платформа поддерживает рост стартапов, помогает им расширять доступ к мировым рынкам, реализует инновационные проекты, строит международные партнерства, повышает инвестиционную привлекательность и способствует сотрудничеству между стартапами и инвесторами. Благодаря этой деятельности «Enterprise Azerbaijan» является одним из ведущих игроков в инновационной экосистеме как на местном, так и на международном уровне.
Международная акселерационная программа «Зеленый и цифровой Шелковый путь», реализуемая в рамках проекта «Startup School 3», стала одной из самых влиятельных и масштабных инициатив 2025 года. Программа поддержала развитие сотен стартапов, предоставила доступ к глобальной сети наставников и способствовала созданию новых решений в области зеленой и цифровой трансформации.