“Enterprise Azerbaijan” portalı "IDDA Awards" müsabiqəsində finaldadır
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin “Enterprise Azerbaijan” portalı “IDDA Awards” müsabiqəsində “İlin Ekosistem Oyunçusu” nominasiyasında finala yüksəlib.
Müsabiqənin ictimai səsvermə mərhələsi başa çatıb. Səsvermə nəticələrinə əsasən, “Enterprise Azerbaijan” finala keçən 5 namizəddən biridir.  Bu, ekosistem iştirakçılarının və ictimaiyyətin platformaya göstərdiyi etimadın nəticəsidir. Finalda isə namizədlər münsiflər heyəti tərəfindən qiymətləndiriləcək.
“Enterprise Azerbaijan” portalı ölkəmizdə innovasiya və sahibkarlıq ekosisteminin inkişafına mühüm töhfələr verir. Portal startapların potensialının artırılması, onların qlobal bazarlara çıxış imkanlarının genişləndirilməsi, innovativ layihələrin reallaşdırılması, beynəlxalq tərəfdaşlıqların qurulması, investisiya cəlbediciliyinin gücləndirilməsi, startap–investor əlaqələrinin təşviqini həyata keçirir. Bu fəaliyyətlər “Enterprise Azerbaijan”ı həm yerli, həm də beynəlxalq səviyyədə innovasiya ekosisteminin aparıcı oyunçularından birinə çevirir.
Portalın “Startup School 3”  layihəsi çərçivəsində həyata keçirilən “Yaşıl və Rəqəmsal İpək Yolu” beynəlxalq akselerasiya proqramı 2025-ci ildə ən geniş əhatəli və təsirli təşəbbüslərdən biri kimi yadda qalıb. Proqram yüzlərlə startapın inkişafına, qlobal mentor şəbəkəsinə çıxışına və yaşıl-rəqəmsal transformasiya sahəsində yeni həllərin formalaşmasına təkan verib.

The “Enterprise Azerbaijan” portal has reached the final stage of the IDDA Awards
The “Enterprise Azerbaijan” portal of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) has become a finalist in the “Ecosystem Player of the Year” category at the IDDA Awards.
The public voting stage of the competition has ended. According to the results, “Enterprise Azerbaijan” is among the top five finalists. This success reflects the trust and support shown by ecosystem participants and the public towards the platform. In the final stage, the candidates will be evaluated by the jury.
The “Enterprise Azerbaijan” portal plays an important role in the development of the innovation and entrepreneurship ecosystem in our country. The platform supports the growth of startups, helps them expand their access to global markets, implements innovative projects, builds international partnerships, strengthens investment attractiveness, and promotes cooperation between startups and investors. These activities make “Enterprise Azerbaijan” one of the leading players in the innovation ecosystem both locally and internationally.
The international acceleration program “Green and Digital Silk Road,” implemented within the framework of the “Startup School 3” project, became one of the most influential and large-scale initiatives of 2025. The program supported the development of hundreds of startups, provided access to a global mentor network, and contributed to the creation of new solutions in the field of green and digital transformation