İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) operatoru olduğu “Azexport” portalının rəhbəri Ayxan Qədəşov və “Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri İsa Qasımov Prezident yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasında (DİA) maarifləndirici tədbirdə çıxış ediblər.
DİA-nın Tələbə Gənclər Təşkilatı nəzdində fəaliyyət göstərən “Biznes” klubunun təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbir “Rəqəmsal iqtisadiyyat: startaplar və beynəlxalq e-ticarət imkanları” mövzusuna həsr olunub. Görüş çərçivəsində rəqəmsal transformasiya şəraitində startapların inkişaf perspektivləri, e-ticarətə keçid mərhələləri və yerli məhsul və xidmətlərin beynəlxalq bazarlara çıxarılması imkanları müzakirə edilib.
Tədbirdə “Azexport” portalının rəhbəri Ayxan Qədəşov və “Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri İsa Qasımov spiker qismində çıxış edərək iştirakçılara rəqəmsal iqtisadiyyat, ixrac fəaliyyətinin genişləndirilməsi və innovativ biznes modelləri barədə ətraflı məlumat veriblər.
Görüşdə startap təmsilçiləri real təcrübələrə əsaslanan praktik yanaşmalar və uğurlu nümunələr təqdim ediblər.
Maarifləndirici görüş rəqəmsal iqtisadiyyat, startap ekosistemi və beynəlxalq e-ticarət imkanlarına maraq göstərən tələbələr üçün faydalı müzakirə platforması rolunu oynayıb.

Aykhan Gadashov, head of the "Azexport" portal, and Isa Gasimov, head of the "Enterprise Azerbaijan" portal, operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC), spoke at an educational event at the Academy of Public Administration under the President (APA).
The event, organized by the Business Club under the Student Youth Organization of the APA, was dedicated to the topic “Digital Economy: Startups and International E-Commerce Opportunities”. Within the framework of the meeting, the development prospects of startups in the context of digital transformation, the stages of transition to e-commerce, and the opportunities for introducing local products and services to international markets were discussed.
Aykhan Gadashov, head of the Azexport portal, and Isa Gasimov, head of the Enterprise Azerbaijan portal, spoke at the event and provided participants with detailed information on the digital economy, expanding export activities, and innovative business models.
At the meeting, startup representatives presented practical approaches based on real experiences and successful examples.
The educational meeting served as a useful discussion platform for students interested in the digital economy, startup ecosystem, and international e-commerce opportunities.