EnterpriseAzerbaijan.com portalı və Techstars şirkəti əməkdaşlığa başlayır
EnterpriseAzerbaijan.com global reytinqdə ən yüksək iqtisadi nəticələr üzrə lider olan Techstars akselerator proqramı ilə əməkdaşlıq üçün danışıqlar aparır. Dünya üzrə məhşur Techstars 2006-cı ildə Koloradoda qurulmuş Amerika Birləşmiş Ştatlarının toxum akseleratorudur. Techstars şirkəti üç əsas ideya ilə başlamışdır – sahibkarlar gələcəyi yaradır, əməkdaşlıq innovasiyaları idarə edir və böyük startaplar hər an yaradıla bilər. Bu gün əsas missiya innovasiyaları hər yerdə və hər kəs üçün əlçatan etməkdir. Techstars şirkətinin əsas missiyası startap layihələrinin ilk mərhələsinin həyata keçirilməsi üçün toxum maliyyələşməsini təmin etməkdir.
2006-cı ildən Techstars şirkəti 2200-dən çox şirkətə sərmayə qoyub və bu gün üçün bazar kapitalı 27 milyard dollar təşkil edir.

EnterpriseAzerbaijan.com ведет переговоры о сотрудничестве с программой акселератора Techstars, которая является лидером в мировом рейтинге самых высоких экономических результатов. Всемирно известная компания Techstars - это американский производитель семян, созданный в 2006 году в Колорадо. Techstars начали с трех основных идей: предприниматели создают будущее, управляют совместными инновациями и в любой момент можно создавать отличные стартапы. Сегодня основная миссия - сделать инновации доступными везде и каждому. Основная миссия Techstars - обеспечить начальное финансирование первой фазы стартап-проектов.
Techstars инвестировал средства в более чем 2200 компаний с 2006 года, и сейчас их рыночная капитализация составляет 27 миллиардов долларов.