İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) "Enterprise Azerbaijan" portalının rəhbəri İsa Qasımov ilə "Azerbaijan Startup Community"nin təsisçisi Fehruz Cəbrayılov arasında onlayn görüş keçirilib.
Görüş zamanı ölkənin startup və innovasiya ekosisteminin inkişafına yönəlmiş əməkdaşlıq imkanları ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb. Tərəflər innovativ sahibkarlığın təşviqi, startup icmasının daha da gücləndirilməsi, ekosistem iştirakçıları arasında əlaqələrin genişləndirilməsi və birgə layihələrin həyata keçirilməsi istiqamətində mümkün əməkdaşlıq formatlarını müzakirə ediblər.
Qeyd edək ki, "Azerbaijan Startup Community" ölkənin startup və innovasiya ekosisteminin inkişafını dəstəkləyən, 70-dən çox startapı bir araya gətirən, sahibkarlar, mentorlar, investorlar və tərəfdaşlar arasında əməkdaşlığı təşviq edən icmadır.
Görüşün yekununda tərəflər startup ekosisteminin inkişafına töhfə verəcək birgə təşəbbüslərin həyata keçirilməsi, qarşılıqlı təcrübə mübadiləsinin aparılması və gələcək əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi istiqamətində birgə fəaliyyət göstərmək niyyətlərini ifadə ediblər.

n online meeting was held between Isa Gasimov, Head of the "Enterprise Azerbaijan" portal of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC), and Fehruz Jabrayilov, Founder of the "Azerbaijan Startup Community."
During the meeting, an exchange of views was conducted on cooperation opportunities aimed at developing the country's startup and innovation ecosystem. The parties discussed potential collaboration formats toward promoting innovative entrepreneurship, further strengthening the startup community, expanding connections among ecosystem participants, and implementing joint projects.
It should be noted that the "Azerbaijan Startup Community" is a platform supporting the development of the country's startup and innovation ecosystem, bringing together more than 70 startups and encouraging cooperation among entrepreneurs, mentors, investors, and partners.
At the conclusion of the meeting, the parties expressed their intention to operate jointly toward executing initiatives that will contribute to the development of the startup ecosystem, conducting mutual knowledge exchanges, and advancing future collaboration.