“Startup School” məzunları “Failory” beynəlxalq platformasında yer alıb
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin “Enterprise Azerbaijan” portalının məzunları Azərbaycanın nümunəvi 46 startapı siyahısında yer alıb. Siyahı beynəlxalq startap media platforması olan "Failory" tərəfindən Azərbaycan startap ekosisteminə həsr olunmuş icmalda təqdim edilib. Bu təşəbbüs ölkənin innovasiya mühitinin beynəlxalq informasiya məkanında tanıdılması baxımından mühüm əhəmiyyət daşıyır.
Texnologiya, rəqəmsal xidmətlər və yaşıl innovasiya sahələrində fəaliyyət göstərən perspektivli yerli startapların içində "Green Guest", "Skolyn" və "BrainsBattle" layihələri var. Hər üç startap "Startup School 3" layihəsi çərçivəsində "Yaşıl və Rəqəmsal İpək Yolu" beynəlxalq akselerasiya proqramının məzunudur.
"Green Guest" yaşıl turizm və dayanıqlı inkişaf istiqamətində fəaliyyət göstərən startapdır. Platforma ekoloji məsuliyyətli yerləşmə və xidmətlərin təşviqi vasitəsilə aqroturizm sektorunda davamlı istehlak modellərinin formalaşmasına və ətraf mühitə təsirin azaldılmasına yönəlmiş həllər təqdim edir.
"Skolyn" təhsil texnologiyaları sahəsində fəaliyyət göstərərək rəqəmsal öyrənmə alətləri vasitəsilə fərdi və institusional təhsil proseslərinin daha əlçatan və effektiv qurulmasını hədəfləyir, müasir pedaqoji yanaşmaları texnologiya ilə birləşdirir.
"BrainsBattle" oyun əsaslı öyrənmə və intellektual yarış konsepsiyası üzərində qurulmuş "edutainment" platformasıdır. Startap interaktiv mexanizmlər vasitəsilə istifadəçilərin bilik səviyyəsinin və analitik düşüncə bacarıqlarının inkişafını təşviq edir.
"Failory" platforması müxtəlif ölkələr üzrə perspektivli startapların siyahılarını, təsisçi müsahibələrini və bazar icmallarını dərc etməklə qlobal startap ekosistemində analitik informasiya mənbəyi rolunu oynayır.

"Startup School" Graduates Featured on the International Platform "Failory"
Graduates of the "Enterprise Azerbaijan" portal, an initiative of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, have been included in the list of 46 exemplary Azerbaijani startups. The list was presented in a review dedicated to the Azerbaijani startup ecosystem by "Failory," an international startup media platform. This initiative is of great importance for promoting the country's innovation environment in the international information space.
Among the promising local startups operating in technology, digital services, and green innovation are the "Green Guest," "Skolyn," and "BrainsBattle" projects. All three startups are graduates of the "Green and Digital Silk Road" international acceleration program held within the framework of the "Startup School 3" project.
"Green Guest" is a startup operating in the field of green tourism and sustainable development. The platform offers solutions aimed at reducing environmental impact and forming sustainable consumption models in the agrotourism sector by promoting ecologically responsible accommodation and services.
"Skolyn" operates in the field of educational technology (EdTech), aiming to make individual and institutional educational processes more accessible and effective through digital learning tools, combining modern pedagogical approaches with technology.
"BrainsBattle" is an "edutainment" platform built on the concept of game-based learning and intellectual competition. The startup encourages the development of users' knowledge levels and analytical thinking skills through interactive mechanisms.
The "Failory" platform serves as an analytical information source in the global startup ecosystem by publishing lists of promising startups, founder interviews, and market reviews across various countries.
The mentioned list can be accessed via the following link: https://www.failory.com/startups/azerbaijan