İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin “Enterprise Azerbaijan” portalının təşəbbüsü ilə həyata keçirilən “Startup School 4: Five Continents - 500 Startups” proqramı çərçivəsində infosessiyalara start verilir.
Əvvəlki illərdən fərqli olaraq bu dəfə həm fiziki, həm də onlayn formatda infosessiyalar təşkil olunacaq. Onlayn infosessiyalar aşağıdakı tarixlərdə keçiriləcək:
- 06 aprel, saat 15:30–17:00
- 09 aprel, saat 10:30–12:00
- 10 aprel, saat 20:30–22:00
Sessiyalar müxtəlif günlərdə və saatlarda təşkil ediləcək. Məqsəd dünyanın müxtəlif yerlərində maraqlı tərəflərin sessiyalara qoşulmaq imkanını təmin etməkdir.
İnfosessiyalarda iştirak etmək üçün aşağıdakı anket vasitəsilə qeydiyyatdan keçmək lazımdır: https://forms.gle/RX1QqmP2mQ67anff9
Əlavə infosessiyaların təşkilində maraqlı olan tərəflər “Enterprise Azerbaijan” portalına müraciət edə bilərlər.
Qeyd edək ki, “Startup School 4” layihəsinə startapların onlayn qeydiyyatı davam edir. Bu il layihə “Beş qitə – 500 startap” (Five Continents – 500 Startups) şüarı ilə həyata keçirilir. Layihə çərçivəsində startaplar dünyanın qabaqcıl innovasiya ekosistemlərindən vençur fondlar və peşəkar mentorlarla əməkdaşlıq imkanı əldə edəcəklər.
“Startup School 4” layihəsi yerli ekosistem tərəfdaşları – “Caucasus Ventures”, “SABAH.HUB”, Innoland İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi, Aqrar İnnovasiya Mərkəzi, “Founder Club”, Yeni Fikir, “Coders Azerbaijan”, “BERC&Partners” və digərləri, eləcə də qlobal tərəfdaşlar – “Synapses Ventures”, “TechDev Academy” (ABŞ), “Silk Road High Tech Park Association” (Çin), “Khyber Pakhtunkhwa Board of Investment and Trade” (Pakistan), ATUİAB (Özbəkistan), “DELPHI LTD” (Afrika), “MH INSPIRES PTY LTD” (Avstraliya) və digər nüfuzlu təşkilatların dəstəyi ilə həyata keçirilir.
Layihənin mühüm üstünlüklərindən biri də “TEI Forum 2026” ilə qurulan tərəfdaşlıqdır. Bu əməkdaşlıq çərçivəsində “Demo Day” tədbiri 30–31 oktyabr 2026-cı il tarixlərində Bakı Konqres Mərkəzində keçiriləcək. Startaplar bu tədbirdə 500-dən çox sahibkar, investor və biznes nümayəndəsi ilə birbaşa əlaqə qurmaq və potensial tərəfdaşlıqlar yaratmaq imkanı əldə edəcəklər.
“Startup School 4” proqramına ideya mərhələsində olan, MVP hazırlığında olan və ya MVP-yə malik startaplar müraciət edə bilərlər.

Info sessions are launching within the framework of the "Startup School 4: Five Continents - 500 Startups" program, implemented at the initiative of the "Enterprise Azerbaijan" portal of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC).
Unlike previous years, this time info sessions will be organized in both physical and online formats. Online info sessions will be held on the following dates:
-
April 06, 15:30–17:00
April 09, 10:30–12:00
April 10, 20:30–22:00
Sessions are scheduled for different days and times. The goal is to ensure that interested parties from various parts of the world have the opportunity to join. To participate in the info sessions, registration via the following form is required: https://forms.gle/RX1QqmP2mQ67anff9
Parties interested in organizing additional info sessions can apply to the "Enterprise Azerbaijan" portal.
It should be noted that online registration for startups for the "Startup School 4" project is ongoing. This year, the project is being carried out under the slogan "Five Continents – 500 Startups." Within the project, startups will have the opportunity to collaborate with venture funds and professional mentors from the world's leading innovation ecosystems.
The "Startup School 4" project is implemented with the support of local ecosystem partners – "Caucasus Ventures," "SABAH.HUB," Innoland Incubation and Acceleration Center, Agricultural Innovation Center, "Founder Club," Yeni Fikir, "Coders Azerbaijan," "BERC&Partners," and others, as well as global partners – "Synapses Ventures," "TechDev Academy" (USA), "Silk Road High Tech Park Association" (China), "Khyber Pakhtunkhwa Board of Investment and Trade" (Pakistan), ATUIAB (Uzbekistan), "DELPHI LTD" (Africa), "MH INSPIRES PTY LTD" (Australia), and other influential organizations.
One of the significant advantages of the project is the partnership established with "TEI Forum 2026." Within this cooperation, the "Demo Day" event will be held on October 30–31, 2026, at the Baku Congress Center. At this event, startups will gain the opportunity to establish direct contact with more than 500 entrepreneurs, investors, and business representatives and create potential partnerships.
Startups at the idea stage, those in MVP development, or those possessing an MVP can apply for the "Startup School 4" program.