EnterpriseAzerbaijan.com portalı Şərqi Asiya Sammitinin üzv ölkələri tərəfindən maliyyəşən e-Asiya tədqiqat proqramı ilə əməkdaşlığa başlayır.
Hazırda e-Asiya proqramı Biliklərin Mübadiləsi üzrə Tərəfdaşlıq Fondu tərəfindən biliklərin mübadiləsi üzrə texniki yardım üçün 500 min ABŞ dollar həcmində qrant qazanıb. Sözügedən texniki yardımın əsas məqsədi texnoloji startapların potensialını gücləndirilməkdir. Texniki yardım texnoloji startapların inkişafı üçün əlverişli mühit, institusional struktur və biliklərin mübadiləsi istiqamətlərində işlər aparır.
Asiya İnkişaf Bankı və Steinbeis GmbH & Co. KG şirkəti texniki yardımın icrası məqsədilə EnterpriseAzerbaijan.com portalına daxil olan startapların dəstəklənməsi, bilik və təcrübə mübadiləsi məqsədilə onlayn görüş keçirmişdir. Sözügedən əməkdaşlıq strateji inkişafın davam etdirilməsi, sinerjinin formalaşdırılması və portalda olan layihələrin inkişafı üçün yaxşı imkan yaradır.

EnterpriseAzerbaijan.com is starting cooperation with e-Asia program
EnterpriseAzerbaijan.com is launching a partnership with an e-Asia research program funded by member countries of the East Asia Summit.
Currently,  the e-Asia program has received a $ 500,000 grant from the Knowledge Exchange Partnership Fund for technical assistance in knowledge exchange. The main purpose of this technical assistance is to strengthen the potential of technology startups. Technical assistance provides a favorable environment for the development of technology startups, institutional structure and knowledge exchange.
Asian Development Bank and Steinbeis GmbH & Co. KG held an online meeting to support startups on the EnterpriseAzerbaijan.com portal to exchange technical knowledge and experience for the implementation of technical assistance.