EnterpriseAzerbaijan.com e-Asiya proqramı ilə əməkdaşlığa başlayır
EnterpriseAzerbaijan.com portalı Şərqi Asiya Sammitinin üzv ölkələri tərəfindən maliyyəşən e-Asiya tədqiqat proqramı ilə əməkdaşlığa başlayır.
Hazırda e-Asiya proqramı Biliklərin Mübadiləsi üzrə Tərəfdaşlıq Fondu tərəfindən biliklərin mübadiləsi üzrə texniki yardım üçün 500 min ABŞ dollar həcmində qrant qazanıb. Sözügedən texniki yardımın əsas məqsədi texnoloji startapların potensialını gücləndirilməkdir. Texniki yardım texnoloji startapların inkişafı üçün əlverişli mühit, institusional struktur və biliklərin mübadiləsi istiqamətlərində işlər aparır.
Asiya İnkişaf Bankı və Steinbeis GmbH & Co. KG şirkəti texniki yardımın icrası məqsədilə EnterpriseAzerbaijan.com portalına daxil olan startapların dəstəklənməsi, bilik və  təcrübə mübadiləsi məqsədilə onlayn görüş keçirmişdir. Sözügedən əməkdaşlıq strateji inkişafın davam etdirilməsi, sinerjinin formalaşdırılması və portalda olan layihələrin inkişafı üçün yaxşı imkan yaradır.

EnterpriseAzerbaijan.com начинает сотрудничество с программой e-Asia
EnterpriseAzerbaijan.com начинает партнерство с программой исследований электронной Азии, финансируемой странами-участницами Восточноазиатского саммита.
На сегодняшний день программа «Электронная Азия» получила грант в размере 500 000 долларов от Партнерского фонда по обмену знаниями для оказания технической помощи в обмене знаниями. Основная цель этой технической помощи - укрепить потенциал технологических стартапов. Техническая помощь обеспечивает благоприятную среду для развития технологических стартапов, институциональной структуры и обмена знаниями.
Азиатский банк развития и Steinbeis GmbH & Co. KG провела онлайн-встречу для поддержки стартапов на портале EnterpriseAzerbaijan.com для обмена техническими знаниями и опытом для получения технической помощи. Это сотрудничество дает хорошую возможность для продолжения стратегического развития, формирования синергетического эффекта и развития проектов на портале.