“Enterprise Azerbaijan” portalının “Startup School 4” layihəsi çərçivəsində ATU-da təlim keçirilib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalının təşəbbüsü ilə həyata keçirilən “Startup School 4: Beş qitə - 500 startap” proqramı çərçivəsində növbəti təlim və infosessiya Azərbaycan Tibb Universitetində (ATU) keçirilib.
“Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri İsa Qasımov “Startup School 4” proqramını təqdim edərək layihənin məqsədləri, iştirak mexanizmi, seçim mərhələləri və təqdim olunan imkanlar barədə məlumat verib. O, startapların formalaşmasında ideya - ehtiyac - bacarıqlar yanaşmasının (INC) əhəmiyyətini diqqətə çatdırıb.
Sonra iştirakçılara startap fəaliyyəti və innovasiya ekosistemi haqqında geniş məlumat verilib, bu sahədə qlobal trendlər, innovativ yanaşmalar və gənclər üçün yaranan yeni imkanlar izah olunub. Xüsusilə səhiyyə sahəsində innovasiyaların və startapların rolu, texnologiya əsaslı həllərin tibbi xidmətlərin inkişafına təsiri vurğulanıb.
Təlim və infosessiya interaktiv formatda davam edib, tələbələrin sualları cavablandırılıb, onların ideyaları dinlənilib və startapların inkişaf istiqamətləri üzrə ilkin müzakirələr aparılıb.
Qeyd edək ki, “Startup School 4” proqramı yerli və qlobal ekosistemin 40-dan çox oyunçusu, o cümlədən 9-u vençur fond olan tərəfdaşlar ilə birlikdə keçirilir.  Proqramın ən uğurlu 50 startapı yekunda keçiriləcək "demo day" tədbirində investorlara təqdim ediləcək. "Demo day" tədbiri "TEI Forum" çərçivəsində keçiriləcək.

В рамках проекта «Startup School 4» портала «Enterprise Azerbaijan» в Азербайджанском техническом университете (АТУ) был проведён тренинг
05.05.2026 / 14:13
В рамках программы «Startup School 4: Пять континентов — 500 стартапов», реализуемой по инициативе портала «Enterprise Azerbaijan», оператором которого является Центр анализа экономических реформ и коммуникаций, в Азербайджанском медицинском университете (АТУ) состоялись очередной тренинг и инфосессия.
Руководитель портала «Enterprise Azerbaijan» Иса Гасымов представил программу «Startup School 4», подробно рассказав о целях проекта, механизме участия, этапах отбора и предоставляемых возможностях. Он также отметил важность подхода «идея – потребность – навыки» (INC) в формировании стартапов.
Затем участникам была предоставлена подробная информация о стартап-деятельности и инновационной экосистеме, разъяснены глобальные тенденции в этой сфере, инновационные подходы и новые возможности для молодежи. Особое внимание было уделено роли инноваций и стартапов в сфере здравоохранения, а также влиянию технологических решений на развитие медицинских услуг.
Тренинг и инфосессия продолжились в интерактивном формате: были даны ответы на вопросы студентов, выслушаны их идеи и проведены предварительные обсуждения направлений развития стартапов.
Отметим, что программа «Startup School 4» реализуется совместно с более чем 40 участниками местной и глобальной экосистемы, включая 9 венчурных фондов-партнёров. По итогам программы 50 самых успешных стартапов будут представлены инвесторам на мероприятии «Demo Day», которое пройдёт в рамках форума «TEI Forum».