İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin “Enterprise Azerbaijan” portalı və Kapadokya Texnoparkının birgə təşkilatçılığı ilə “Startup School 4: Beş qitə – 500 Startap” qlobal innovasiya proqramına həsr olunmuş infosessiya xarakterli onlayn görüş keçirilib. Görüşdə Kapadokya Texnoparkının əməkdaşları, rezident şirkətləri və müxtəlif startap nümayəndələri iştirak ediblər. İştirakçılara proqramın məqsədləri, beynəlxalq tərəfdaşlıq imkanları, müraciət prosesi və startaplar üçün təqdim olunan üstünlüklər barədə məlumat verilib.
Qeyd edək ki, 5 qitədən texnologiya şirkətləri və vençur fondları ilə əməkdaşlıq çərçivəsində həyata keçirilən “Startup School 4: Beş qitə – 500 Startap” proqramına dünyanın bütün ölkələrindən startaplar müraciət edə bilərlər. Proqramın Türkiyədən olan tərəfdaşları sırasında OSTİM Texniki Universiteti, Kapadokya Texnoparkı, Niğde Universiteti Texnoparkı və “Fauna Venture Studio” şirkəti yer alır.
Layihəyə ideya mərhələsində olan, MVP hazırlığında olan və ya MVP-yə malik startaplar müraciət edə bilərlər. Startapçılar proqramda iştirak üçün https://startupschool.az/en/register linki vasitəsilə qeydiyyatdan keçə bilərlər. Layihəyə müraciət üçün son tarix 15 may 2026-cı ildir.

A meeting on the "Startup School 4" program was held between "Enterprise Azerbaijan" and Cappadocia Technopark
07.05.2026 / 17:03
An online information session dedicated to the "Startup School 4: Five Continents - 500 Startups" global innovation program was held, jointly organized by the "Enterprise Azerbaijan" portal of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) and Kapadokya Technopark. The meeting was attended by employees of Kapadokya Technopark, its resident companies, and various startup representatives. Participants were informed about the program's objectives, international partnership opportunities, the application process, and the advantages offered to startups.
It should be noted that startups from all over the world can apply to the "Startup School 4: Five Continents - 500 Startups" program, which is implemented in cooperation with technology companies and venture capital funds across five continents. The program's partners from Türkiye include OSTİM Technical University, Kapadokya Technopark, Niğde University Technopark, and "Fauna Venture Studio."
Startups at the idea stage, those preparing an MVP, or those who already possess an MVP are eligible to apply to the project. Entrepreneurs can register for the program via the link: https://startupschool.az/en/register. The deadline for applications is May 15, 2026.