İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin "Enterprise Azerbaijan" portalının həyata keçirdiyi “Startup School 4: Beş qitə – 500 Startap” qlobal innovasiya proqramı çərçivəsində Bakı Biznes Universitetində təlim və infosessiya keçirilib. Tədbirdə universitetin pedaqoji heyəti və tələbələri iştirak ediblər.
İnfosessiyada bildirilib ki, “Startup School 4” beş qitədən 500 startapı əhatə etməyi hədəfləyir. Proqramda iştirak edən startaplar qlobal bazara çıxış, investorlarla birbaşa əlaqələr qurmaq imkanları qazanacaqlar.
Sonra "Enterprise Azerbaijan" portalının rəhbəri İsa Qasımov startapların formalaşdırılması və inkişafı mövzusunda təlim keçib. Təlimdə ideyanın biznes modelinə çevrilməsi, startapların ilkin mərhələdən böyümə mərhələsinə keçidi və bazara çıxış strategiyaları üzrə praktiki yanaşmalar izah edilib.
Qeyd edək ki, “Startup School 4: Beş qitə – 500 Startap” qlobal innovasiya proqramı çərçivəsində startapların qeydiyyatı davam edir.

В рамках глобальной инновационной программы «Startup School 4: Пять континентов – 500 стартапов», реализуемой порталом «Enterprise Azerbaijan» Центра анализа экономических реформ и коммуникации, в Бакинском бизнес-университете были проведены тренинг и информационная сессия. В мероприятии приняли участие преподавательский состав и студенты университета.
В ходе инфосессии было отмечено, что программа «Startup School 4» нацелена на охват 500 стартапов с пяти континентов. Стартапы, участвующие в программе, получат возможности выхода на глобальный рынок и установления прямых связей с инвесторами.
Затем руководитель портала «Enterprise Azerbaijan» Иса Гасымов провёл тренинг на тему формирования и развития стартапов. В ходе обучения были разъяснены практические подходы к превращению идеи в бизнес-модель, переходу стартапов от начального этапа к стадии роста, а также стратегии выхода на рынок.
Отметим, что регистрация стартапов в рамках глобальной инновационной программы «Startup School 4: Пять континентов – 500 стартапов» продолжается.