“Enterprise Azerbaijan” portalı Pakistan universitetlərinin tələbələri üçün təlim keçirib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalı və tərəfdaş “Khyber Pakhtunkhwa Board of Investment and Trade” (KP-BOIT) təşkilatının birgə əməkdaşlığı çərçivəsində “University of Peshawar”, “Hazara University” və “Pak-Austria Fachhochschule Institute of Applied Sciences and Technology” universitetlərinin tələbələri üçün “Startup School 4: Beş qitə, 500 startap” proqramına həsr olunmuş infosessiya təşkil olunub.
Görüşdə proqramın məqsədləri, beynəlxalq əməkdaşlıq imkanları, müraciət prosesi və iştirakçılar üçün təqdim olunan üstünlüklər barədə ətraflı məlumat verilib. Sessiya zamanı innovasiya və sahibkarlıq ekosistemində beynəlxalq tərəfdaşlıqların əhəmiyyəti, startapların qlobal bazarlara inteqrasiyası və gənclərin innovativ təşəbbüslərinin dəstəklənməsi məsələləri diqqət mərkəzində olub. Təlimdə proqramın əsas istiqamətləri, iştirakçılar üçün nəzərdə tutulan təlim və mentorluq imkanları, beynəlxalq tərəfdaş şəbəkəsi və Azərbaycan innovasiya ekosistemi ilə əməkdaşlıq perspektivləri barədə məlumat verilib.
“Startup School 4: Beş qitə – 500 Startap” proqramı yerli və xarici innovasiya ekosisteminin müxtəlif tərəfdaşlarını vahid əməkdaşlıq platformasında bir araya gətirir: Yerli tərəfdaşlar sırasında Əqli Mülkiyyət Agentliyi, İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyi, “Caucasus Ventures”, “SABAH.HUB”, Innoland İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi, Aqrar İnnovasiya Mərkəzi, “Founder Club”, “Yeni Fikir”, “Coders Azerbaijan”, “BERC&Partners”, “Innovation Management and TRIZ Institute” MMC və media tərəfdaşları “Real TV”, “Report” müstəqil informasiya agentliyi, “Trend” İnformasiya Agentliyi və “Edumap” Təhsil Portalı yer alır. Qlobal innovasiya ekosistemindən isə “Synapses Ventures”, “TechDev Academy”, “One Bsc Gate” (ABŞ), “Silk Road High Tech Park Association” (Çin), “Khyber Pakhtunkhwa Board of Investment and Trade” (Pakistan), “The Caucasus-Asia Center” (Hindistan), ATUİAB (Özbəkistan), “DELPHI LTD” (Madaqaskar), “New Mansoura University” (Misir), “Leadership and Good Governance Institute”, “Ethiopian Public Service University” (Efiopiya), “MH INSPIRES PTY LTD” (Avstraliya), “LICORNE GULF investment” (Qətər), “Deep Tech Foundry”, “Bold Future Global” (Malta), “The Brutally Honest Ecosystem” (Finlandiya), “BeHumbo” (Estoniya) və “BuzzFactory” (Rusiya) kimi təşkilatlar proqramın tərəfdaşlarıdır.

An info session dedicated to the "Startup School 4: Five Continents, 500 Startups" program was organized for students of the University of Peshawar, Hazara University, and Pak-Austria Fachhochschule Institute of Applied Sciences and Technology. The event was held within the framework of joint cooperation between the "Enterprise Azerbaijan" portal, operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC), and its partner organization, the Khyber Pakhtunkhwa Board of Investment and Trade (KP-BOIT).
During the meeting, detailed information was provided regarding the program's objectives, international cooperation opportunities, the application process, and the advantages offered to participants. The session focused on the significance of international partnerships within the innovation and entrepreneurship ecosystem, the integration of startups into global markets, and support for the innovative initiatives of youth. Participants were informed about the program's core directions, training and mentoring opportunities, the international partner network, and perspectives for collaboration with the Azerbaijani innovation ecosystem.
The "Startup School 4: Five Continents – 500 Startups" program brings together various local and foreign innovation ecosystem partners on a single collaborative platform. Local partners include the Intellectual Property Agency, the Economic Zones Development Agency, "Caucasus Ventures," "SABAH.HUB," the Innoland Incubation and Acceleration Center, the Agrarian Innovation Center, "Founder Club," "Yeni Fikir," "Coders Azerbaijan," "BERC&Partners," "Innovation Management and TRIZ Institute" LLC, and media partners "Real TV," the "Report" Independent Information Agency, "Trend" News Agency, and the "Edumap" Education Portal.
The program's global partners from the innovation ecosystem include "Synapses Ventures," "TechDev Academy," "One Bsc Gate" (USA), "Silk Road High Tech Park Association" (China), "Khyber Pakhtunkhwa Board of Investment and Trade" (Pakistan), "The Caucasus-Asia Center" (India), ATUİAB (Uzbekistan), "DELPHI LTD" (Madagascar), "New Mansoura University" (Egypt), "Leadership and Good Governance Institute," "Ethiopian Public Service University" (Ethiopia), "MH INSPIRES PTY LTD" (Australia), "LICORNE GULF investment" (Qatar), "Deep Tech Foundry," "Bold Future Global" (Malta), "The Brutally Honest Ecosystem" (Finland), "BeHumbo" (Estonia), and "BuzzFactory" (Russia).
It should be noted that registration for the "Startup School 4: Five Continents, 500 Startups" program is ongoing.