“Startup School 4” çərçivəsində ADMİU-da təlim və infosessiya keçirilib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalının həyata keçirdiyi “Startup School 4: Beş qitə – 500 startap” proqramı çərçivəsində növbəti təlim və infosessiya Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetində təşkil olunub. Görüşdə universitetin rəhbər heyəti, müəllimləri və tələbələri iştirak ediblər.
Tədbirdə iştirakçılara innovasiya və startap ekosistemi, yaradıcı sənayelərdə sahibkarlıq imkanları, innovativ ideyaların biznes modelinə çevrilməsi və beynəlxalq əməkdaşlıq perspektivləri barədə məlumat verilib. Eyni zamanda “Startup School 4” proqramının məqsədləri, seçim mərhələləri və iştirak imkanları təqdim olunub, bu istiqamətdə suallar cavablandırılıb.
“Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri İsa Qasımov bildirib ki, “Startup School 4” layihəsi Azərbaycanın qlobal innovasiya ekosistemində mövqeyinin gücləndirilməsi, müxtəlif ölkələrdən olan startapların bir platformada birləşdirilməsi və beynəlxalq tərəfdaşlıqların genişləndirilməsi baxımından mühüm təşəbbüsdür. O qeyd edib ki, proqram çərçivəsində iştirakçılar beynəlxalq mentorlar, investorlar və innovasiya mərkəzləri ilə əməkdaşlıq imkanları əldə edəcəklər.
Qeyd olunub ki, layihənin mühüm tərəfdaşlıqlarından biri də “TEI Forum 2026” (Trade, Export & Innovation Forum) ilə qurulan əməkdaşlıqdır. “Startup School 4” layihəsinin yekun mərhələsi olan “Demo Day” tədbirinin 30–31 oktyabr 2026-cı il tarixlərində Bakı Konqres Mərkəzində keçiriləcək “TEI Forum 2026” çərçivəsində təşkili nəzərdə tutulur. Bu mərhələ startaplar üçün investorlar, sahibkarlar və beynəlxalq tərəfdaşlarla birbaşa əlaqələrin qurulması baxımından mühüm imkanlar yaradacaq.

Оператор портала «Enterprise Azerbaijan», Центр анализа экономических реформ и коммуникации, в рамках программы «Startup School 4: Пять континентов — 500 стартапов» организовал очередной тренинг и информационную сессию в Азербайджанском государственном университете культуры и искусства. Во встрече приняли участие руководство университета, преподаватели и студенты.
В ходе мероприятия участникам была представлена подробная информация об инновационной и стартап-экосистеме, возможностях предпринимательства в креативных индустриях, трансформации инновационных идей в бизнес-модели, а также о перспективах международного сотрудничества. Кроме того, были освещены цели программы «Startup School 4», этапы отбора и условия участия, а также даны ответы на вопросы участников.
Руководитель портала «Enterprise Azerbaijan» Иса Гасымов отметил, что проект «Startup School 4» является важной инициативой с точки зрения укрепления позиций Азербайджана в глобальной инновационной экосистеме, объединения стартапов из различных стран на единой платформе и расширения международных партнёрств. Он подчеркнул, что в рамках программы участники получат возможность сотрудничества с международными менторами, инвесторами и инновационными центрами.
Было также отмечено, что одним из ключевых партнёров проекта является форум «TEI Forum 2026» (Trade, Export & Innovation Forum). Финальный этап программы «Startup School 4» — мероприятие «Demo Day» — планируется провести 30–31 октября 2026 года в рамках «TEI Forum 2026» в Бакинском конгресс-центре. Данный этап предоставит стартапам значимые возможности для установления прямых контактов с инвесторами, предпринимателями и международными партнёрами.