İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin “Enterprise Azerbaijan” portalının həyata keçirdiyi “Startup School 4: Beş qitə – 500 startap” qlobal innovasiya proqramına seçilən startapların siyahısı açıqlanıb.
15 ölkənin 40-a yaxın şəhərindən seçilən layihələrin adları ilə tanış olmaq üçün linkə daxil olun:
https://startupschool.az/en/selected-startups
Proqramda iştirak hüququ qazanan startaplara növbəti mərhələdə qlobal ekosistemin qabaqcıl təcrübələrinə əsasən təlim və mentorluq xidmətləri göstəriləcək.
“Startup School 4: Five Continents – 500 Startups” proqramı 5 qitədən (Amerika, Afrika, Avropa, Asiya, Avstraliya) 40-dan çox təşkilatla əməkdaşlıq edir. Onlardan 9-u vençur fond, digərləri texnologiya şirkətləridir.
“Startup School 4” proqramının qlobal innovasiya ekosistemindən tərəfdaşları “Synapses Ventures”, “TechDev Academy”, “One Bsc Gate” (ABŞ); “Silk Road High Tech Park Association” (Çin); “Khyber Pakhtunkhwa Board of Investment and Trade” (Pakistan); “The Caucasus-Asia Center” (Hindistan); ATUİAB (Özbəkistan); “DELPHI LTD” (Madaqaskar), "New Mansoura University" (Misir), "Leadership and Good Governance Institute”, "Ethiopian Public Service University" (Efiopiya) (Afrika); “MH INSPIRES PTY LTD” (Avstraliya); “LICORNE GULF investment” (Qətər); “Deep Tech Foundry”, “Bold Future Global” (Malta); “The Brutally Honest Ecosystem” (Finlandiya); “BeHumbo” (Estoniya); “BuzzFactory” (Rusiya), OSTİM Texniki Universiteti, Kapadokya Texnoparkı, Niğde Universiteti Texnoparkı, “Fauna Venture Studio” (Türkiyə) və sair qurumlardır.
Layihənin yerli tərəfdaşları isə Əqli Mülkiyyət Agentliyi, İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyi, "Caucasus Ventures", "SABAH.HUB", Innoland İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi, Aqrar İnnovasiya Mərkəzi, “Founder Club”, “Yeni Fikir”, “Coders Azerbaijan”, “BERC&Partners”, “Innovation Management and TRIZ Institute” MMC və media tərəfdaşları “Real Tv”, "Report" müstəqil informasiya agentliyi, “Trend” İnformasiya Agentliyi, “Edumap” Təhsil Portalıdır.
“Startup School 4” layihəsinin yekun mərhələsi olan “Demo Day” tədbirinin 30-31 oktyabr 2026-cı il tarixlərində Bakı Konqres Mərkəzində keçiriləcək “TEI Forum 2026” çərçivəsində həmin tədbirlə eyni məkan və tarixdə təşkil olunması nəzərdə tutulur. Beləliklə, startaplar “Demo Day” tədbirində 500-dən çox sahibkar, investor və biznes nümayəndəsi ilə birbaşa əlaqə qurmaq, potensial tərəfdaşlıqlar yaratmaq və investisiya imkanlarını genişləndirmək üçün unikal imkanlara sahib olacaqlar.
Qeyd edək ki, “Startup School 4” çərçivəsində indiyədək 50-ə yaxın təlim və infosessiya keçirilib. Bu görüşlərdə 3000-dən çox iştirakçı qeydə alınıb.

The list of startups selected for the global innovation program “Startup School 4: Five Continents – 500 Startups”, implemented by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication’s Enterprise Azerbaijan portal, has been announced.
To ознакомиться with the names of the selected projects from nearly 40 cities across 15 countries, please visit the link below:
https://startupschool.az/en/selected-startups
Startups that have qualified for participation in the program will receive training and mentorship services in the next stage, based on advanced practices of the global ecosystem.
The “Startup School 4: Five Continents – 500 Startups” program collaborates with more than 40 organizations from five continents (America, Africa, Europe, Asia, and Australia). Among them, 9 are venture funds, while the others are technology companies.
Global ecosystem partners of the program include:
“Synapses Ventures”, “TechDev Academy”, “One Bsc Gate” (USA);
“Silk Road High Tech Park Association” (China);
“Khyber Pakhtunkhwa Board of Investment and Trade” (Pakistan);
“The Caucasus-Asia Center” (India);
ATUİAB (Uzbekistan);
“DELPHI LTD” (Madagascar), “New Mansoura University” (Egypt), “Leadership and Good Governance Institute”, “Ethiopian Public Service University” (Ethiopia) (Africa);
“MH INSPIRES PTY LTD” (Australia);
“LICORNE GULF investment” (Qatar);
“Deep Tech Foundry”, “Bold Future Global” (Malta);
“The Brutally Honest Ecosystem” (Finland);
“BeHumbo” (Estonia);
“BuzzFactory” (Russia);
OSTİM Technical University, Cappadocia Technopark, Niğde University Technopark, “Fauna Venture Studio” (Turkey), and others.
Local partners of the project include:
The Intellectual Property Agency, Economic Zones Development Agency, “Caucasus Ventures”, “SABAH.HUB”, Innoland Incubation and Acceleration Center, Agrarian Innovation Center, “Founder Club”, “Yeni Fikir”, “Coders Azerbaijan”, “BERC & Partners”, “Innovation Management and TRIZ Institute” LLC;
Media partners include “Real TV”, “Report” Independent Information Agency, “Trend” Information Agency, and “Edumap” Education Portal.
The final stage of the project, the “Demo Day” event, is planned to be held on October 30–31, 2026, at the Baku Congress Center within the framework of “TEI Forum 2026”, at the same venue and dates. This will provide startups with a unique opportunity to directly connect with more than 500 entrepreneurs, investors, and business representatives, establish potential partnerships, and expand investment opportunities.
It should be noted that nearly 50 training sessions and info sessions have been conducted so far within the framework of “Startup School 4.” More than 3,000 participants have been registered in these meetings.