EnterpriseAzerbaijan.com portalının təşkilatçılığı ilə Özəl Sektorun İnkişafı üzrə İslam Korporasiyasının Avropa və MDB ölkələri üzrə regional rəhbəri Samir Tağıyev startapçılarla görüş keçirib. Görüş zamanı startapçılar layihələrini təqdim ediblər və investisiya cəlbi ilə bağlı müzakirələr aparılıb. Görüşdə iştirak edən startap layihələri bunlardır:
Bonpini - daşınmaz əmlakı paylaşaraq kirayələməyə kömək edən rəqəmsal platforma;
Nursecome - tibb xidmətlərinin onlayn sifarişi üçün platforma;
Pagesales - elanların və oyunların alqı-satqısının yerləşdirilməsi üçün platforma;
W-ball - kimyəvi maddə az istifadə etməklə paltarlarda və digər əşyalarda daha çox təmizlik yaratmağı təmin edən təmizlik texnologiyası;
Wogether - Autizm xəstəliyi olan insanların bir-biri ilə ünsiyyət qurması və sosiallaşması üçün sosial şəbəkə. Sözügedən layihə Azərbaycan Autizm Assosiasiyası tərəfindən yüksək qiymətləndirilib.
Xatırladaq ki, EnterpriseAzerbaijan.com portalı Prezident İlham Əliyevin 2016-cı il 6 dekabr tarixli 1138 nömrəli Fərmanı ilə İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin nəzdində yaradılıb.

На портале EnterpriseAzerbaijan.com прошла встреча с Исламской корпорацией развития частного сектора.
17.07.2021 / 12:55
Самир Тагиев, региональный глава Исламской корпорации развития частного сектора для Европы и СНГ, встретился со стартапами, организованными порталом EnterpriseAzerbaijan.com. В ходе встречи стартапы представили свои проекты и обсудили вопросы привлечения инвестиций. Во встрече приняли участие следующие стартап-проекты:
Bonpini - цифровая платформа, помогающая делиться и сдавать в аренду недвижимость;
Nursecome - платформа для онлайн-заказа медицинских услуг;
Pagesales - площадка для размещения рекламы и покупки-продажи игр;
W-ball - технология чистки, позволяющая создать больше чистоты в одежде и других предметах с меньшим использованием химикатов;
Wogether - социальная сеть для людей с аутизмом для общения и общения друг с другом. Проект получил высокую оценку Азербайджанской ассоциации аутизма.
Отметим, что портал EnterpriseAzerbaijan.com был создан Указом Президента Азербайджана № 1138 от 6 декабря 2016 года при Центре анализа экономических реформ и коммуникаций.