“Startup School 4” proqramında satış strategiyaları modulu üzrə ilk təlim baş tutub
Proqramın "Satış Strategiyaları" (Sales Strategies) modulu çərçivəsində təşkil olunan "Startap üçün ilk satışlar" (First Sales as a New Startup) mövzusunda sessiyanın təlimçisi “BuzzFactory” şirkətinin təsisçisi, satış və biznes inkişafı üzrə beynəlxalq ekspert Thierry Cellerin olub.
Sessiya zamanı startapların ilk satışlarını həyata keçirməsi üçün zəruri olan əsas strategiyalar, potensial müştərilərin müəyyənləşdirilməsi, effektiv satış yanaşmalarının tətbiqi, məhsul və xidmətlərin düzgün təqdim olunması, müştəri etibarının qazanılması, eləcə də erkən mərhələdə yol verilən satış səhvlərinin qarşısının alınması ilə bağlı praktiki bilik və tövsiyələr iştirakçılarla bölüşülüb.
İnteraktiv formatda keçirilən təlim zamanı iştirakçılar satış sahəsində real biznes nümunələrini təhlil edib, öz startapları ilə bağlı suallarını beynəlxalq ekspertə ünvanlayaraq praktiki tövsiyələr əldə ediblər.
Qeyd edək ki, "Startup School 4: Five Continents – 500 Startups" proqramı yerli innovasiya ekosisteminin inkişafına töhfə vermək, innovativ sahibkarların bilik və bacarıqlarını artırmaq, onların qlobal bazarlara çıxış imkanlarını genişləndirmək və investisiyaya çıxış imkanlarını artırmaq məqsədilə dünyanın müxtəlif ölkələrindən cəlb olunan ekspertlərin iştirakı ilə davam edir.

The next training session was held within the framework of the “Startup School 4: Five Continents – 500 Startups” global innovation program, initiated by the “Enterprise Azerbaijan” portal, operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC).
The trainer of the session on the topic of “First Sales as a New Startup” organized within the framework of the “Sales Strategies” module of the program was Thierry Cellerin, founder of “BuzzFactory” company, international expert in sales and business development.
During the session, practical knowledge and recommendations were shared with the participants on the main strategies necessary for startups to make their first sales, identifying potential customers, applying effective sales approaches, correctly presenting products and services, gaining customer trust, as well as preventing sales mistakes made at the early stage.
During the training, which was held in an interactive format, the participants analyzed real business examples in the field of sales and received practical recommendations by addressing their questions about their startups to an international expert.
It should be noted that the "Startup School 4: Five Continents – 500 Startups" program continues with the participation of experts from different countries of the world in order to contribute to the development of the local innovation ecosystem, improve the knowledge and skills of innovative entrepreneurs, expand their access to global markets, and increase their access to investment.