Təcrübə Proqramına cəlb ediləcək namizədlər üçün aşağıdakı tələblər mövcuddur; - Məntiqi və analtik düşünmə qabiliyyəti; - Xarici dil (əsasən ingilis dili) və kompüter bilikləri (ofis proqramları mütləqdir); - Araşdırma qabiliyyəti, - Ünsiyyət və təqdimat bacarığı.
Təcrübəçi kimi 3 ay müddətində işləyib müqavilə öhdəliklərini uğurla başa vuran gənclərin hər birinə Təşkilat tərəfindən xüsusi sertifikat, təşəkkürnamə və müsbət xasiyyatnamə veriləcəkdir.
Proqrama qoşulmaq istəyənlərdən intern@ereforms.gov.az ünvanına CV göndərmələri və ya saytdan ( https://volunteer.ereforms.gov.az/az ) qeydiyyatdan keçmələri xahiş olunur.
Nəzərinizə çatdırmaq istəyirik ki, yalnız ərizəsi qəbul olunan şəxslərlə əlaqə saxlanılacaq.
Qeyd edək ki, portalın məqsədi ölkədə sahibkarlığın inkişafını təmin etdirməklə, yeni ideya, startap, investisiya və ya biznes layihələrinin həyata keçməsində alternativ maliyyə mənbələrini ölkə iqtisadiyyatına cəlb etmək, portala yerləşdirilən layihələri yerli və xarici investorların diqqətinə çatdırmaqda vasitəçi olmaq, o cümlədən ölkədə fəaliyyət göstərən sahibkarlara və startapçılara layihələrini dünya standartlarına uyğunlaşdırmaqda və təkminləşdirməkdə dəstək göstərməkdir

The following requirements exist for the candidates to be involved in the Internship Program; - Ability to think logically and analytically; - Foreign language (mainly English) and computer skills (office programs are a must); - Research ability, - Communication and presentation skills.
Each of the young people who worked as an intern for 3 months and successfully completed their contractual obligations will be given a special certificate, letter of appreciation and a positive character letter by the Organization.
Those who want to join the program are requested to send their CV to intern@ereforms.gov.az or register on the website (https://volunteer.ereforms.gov.az/az).
We would like to inform you that only those whose applications have been accepted will be contacted.
It should be noted that the purpose of the portal is to ensure the development of entrepreneurship in the country, to attract alternative sources of finance to the country's economy in the implementation of new ideas, start-ups, investment or business projects, to act as an intermediary in bringing the projects posted on the portal to the attention of local and foreign investors, including to entrepreneurs operating in the country and support startups in adapting and improving their projects to world standards