İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi (İİTKM) Böyük Britaniyanın Newcastle (Nyu Kasl) Universiteti ilə birgə müəllimləri iki günlük seminarda iştiraka dəvət edir. Seminar 17 və 18 noyabr 2022-ci il tarixində saat 11:00-dan 17:00-ə kimi İİTKM-də keçiriləcək.
İnteraktiv formada təşkil olunacaq seminar müəllimlər üçün biznes və sahibkarlıq sahəsində prioritet mövzuları əhatə edəcək:
• Müvafiq tədris və təhsil strategiyalarının hazırlanması;
• Tədris zamanı tələbələrə həvəsləndirici metodların aşılanması;
• Maraqlı tərəflərlə birgə işin öyrədilməsi;
•Bu saəhədə ixtisaslaşan müəllimlərin təcrübələrini qiymətləndirmək və s.
Seminarda əvvəlki layihələrə, o cümlədən, “Creative Spark”a qatılmış və Bakı şəhərində fəaliyyət göstərən hər bir universitet müəllimi iştirak edə bilər. Hər iki gündə iştirak etmək imkanı olan müəllimlərin müraciəti daha arzuolunandır.
İştirak üçün son qeydiyyat tarixi: 16 noyabr, saat 13:00
Qeydiyyat linki: https://forms.gle/gW6RMFgLy3Q7R2ce6
Təlimçilər: Dr. Fiona Whitethurst və Leigh Sear
Seminarla bağlı sualınız olarsa Creative Spark layihəsinin meneceri Elnur Əliyevə (elnur.aliyev@ereforms.gov.az və ya +994 502894080), eləcə də təlimçi Dr. Fiona Vaythörstə (fiona.whitehurst@newcastle.ac.uk) müraciət edə bilərsiniz.

Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) in collaboration with the University of Newcastle (New Castle) of Great Britain invites teachers to participate in a two-day workshop. The seminar will be held at CAERC on November 17 and 18, 2022 from 11:00 to 17:00.
The seminar, which will be organized in an interactive form, will cover priority topics for teachers in the field of business and entrepreneurship:
• Development of appropriate teaching and learning strategies;
• Instilling motivational methods to students during teaching;
• Stakeholder training;
•Evaluating the experiences of teachers specializing in this field, etc.
Any university teacher who participated in previous projects, including "Creative Spark" and operates in Baku, can participate in the seminar. The application of teachers who have the opportunity to participate in both days is more desirable.
Last date of registration for participation: November 16, 13:00
Registration link: https://forms.gle/gW6RMFgLy3Q7R2ce6
Instructors: Dr. Fiona Whitehurst and Leigh Sear
If you have any questions about the seminar, please contact Creative Spark project manager Elnur Aliyev (elnur.aliyev@ereforms.gov.az or +994 502894080), as well as trainer Dr. You can contact Fiona Whitehurst (fiona.whitehurst@newcastle.ac.uk).