"Yaradıcı insanların virtual məkanı" olmaq qayəsi ilə fəaliyyətə başlayan kreativmart.com platforması yaradıcı sənayenin bütün növlərinə aid məhsulları online nümayişi və satışı, mədəniyyət və incəsənətlə bağlı virtual dərslər və maraqlı bloq yazılarını özündə birləşdirdir.
Layihənin təklif etdiyi əsas məhsul “kreativmart.com” internet saytıdır bu saytda aşağıdakı bölmələrin və xidmətlərin olması nəzərdə tutulmuşdur:
- “Sərgi salonunu aç” bu bölmədə rəssam, fotoqraf, dizayner, modelyer kimi peşə sahibləri saytda qeydiyyatdan keçərək öz məhsullarını nümayiş etdirə və sata biləcəklər;
- “Mikrofon sənindir” bu bölmə vasitəsi ilə müğənni, reper və s. peşələrin sahibləri saytda qeydiyyatdan keçərək öz məhsullarını nümayiş etdirə və sata biləcəklər;
- “Üç, iki, bir motor” bu bölmə vasitəsi ilə videoqraf, rejissor, operator video bloqer kimi peşə sahibləri saytda qeydiyyatdan keçərək öz məhsullarını nümayiş etdirə və sata biləcəklər;
- “Oxu guşəsi” bu bölmə vasitəsi ilə şair, yazıçı və s. peşə sahibləri öz əsərlərini oxuculara təqdim edə və sata biləcəklər;
- “Kreativ vitrin” bu bölmədə istənilən şəxs yaradıcı sənayeyə aid olan məhsulları (kitablar, disklər, kasetlər, əl işləri, antikvar əşyalar və s.) nümayiş etdirə, sata və axtardığı məhsulun şəklini və ya məlumatlarını əlavə edərək tələb edə biləcək;
- “Virtual sinif” bu bölmədə incəsənətin müxtəlif sahələri ilə məşğul olan şəxslər müəllim kimi qeydiyyatdan keçərək öz sahələrinə uyğun online dərslər keçə biləcək.
- Saytda “Haqqımızda”, “Əlaqə”, “Bloq” kimi bölmələrlə yanaşı ehtiyaca və tələbə uyğun yeni bölmələr də əlavə edilməsi nəzərdə tutulmuşdur.
- Layihənin sosial və ənənəvi mediada geniş təbliği, marketinqinin və PR-nın aparılması və maraqlı şəxslər qismində dövlət və özəl qurumlarla əməkdaşlığın qurulması nəzərdə tutulmuşdur.

Платформа kreativmart.com, запущенная как «виртуальное пространство для творческих людей», объединяет онлайн-продажи и продажи креативных товаров, виртуальные уроки культуры и искусства и интересные сообщения в блогах.
Основным продуктом, предлагаемым проектом, является сайт «kreativmart.com», на котором есть следующие разделы и услуги:
- В разделе «Открыть выставочный зал» профессионалы, такие как художники, фотографы, дизайнеры, модельеры, смогут продемонстрировать и продать свою продукцию, зарегистрировавшись на сайте;
- Через раздел «Микрофон твой» певцы и рэперы смогут зарегистрироваться на сайте, а также продемонстрировать и продать свою продукцию;
- Через раздел «Три, два, один двигатель» профессионалы, такие как видеооператоры, режиссеры, кинооператоры, видеоблогеры, смогут зарегистрироваться на сайте, а также продемонстрировать и продать свою продукцию;
- «Уголок для чтения» через этот раздел поэты, писатели и др. профессионалы смогут представить и продать свои произведения читателям;
- «Креативная витрина» в этом разделе любой желающий может продемонстрировать товары, относящиеся к творческой индустрии (книги, диски, кассеты, поделки, антиквариат и т. Д.), Продать их и добавить изображение или информацию о продукте, который они ищут;
- В этом разделе «Виртуального класса» люди, занятые в различных областях искусства, смогут зарегистрироваться в качестве учителей и брать онлайн-уроки по своей специальности.
- Помимо таких разделов, как «О нас», «Контакты», «Блог», планируется добавить новые разделы в соответствии с потребностями и потребностями студента.
- Проект будет широко продвигаться в социальных и традиционных СМИ, в маркетинге и PR, а также в сотрудничестве с государственными и частными организациями как заинтересованными сторонами.