"Yaradıcı insanların virtual məkanı" olmaq qayəsi ilə fəaliyyətə başlayan kreativmart.com platforması yaradıcı sənayenin bütün növlərinə aid məhsulları online nümayişi və satışı, mədəniyyət və incəsənətlə bağlı virtual dərslər və maraqlı bloq yazılarını özündə birləşdirdir.
Layihənin təklif etdiyi əsas məhsul “kreativmart.com” internet saytıdır bu saytda aşağıdakı bölmələrin və xidmətlərin olması nəzərdə tutulmuşdur:
- “Sərgi salonunu aç” bu bölmədə rəssam, fotoqraf, dizayner, modelyer kimi peşə sahibləri saytda qeydiyyatdan keçərək öz məhsullarını nümayiş etdirə və sata biləcəklər;
- “Mikrofon sənindir” bu bölmə vasitəsi ilə müğənni, reper və s. peşələrin sahibləri saytda qeydiyyatdan keçərək öz məhsullarını nümayiş etdirə və sata biləcəklər;
- “Üç, iki, bir motor” bu bölmə vasitəsi ilə videoqraf, rejissor, operator video bloqer kimi peşə sahibləri saytda qeydiyyatdan keçərək öz məhsullarını nümayiş etdirə və sata biləcəklər;
- “Oxu guşəsi” bu bölmə vasitəsi ilə şair, yazıçı və s. peşə sahibləri öz əsərlərini oxuculara təqdim edə və sata biləcəklər;
- “Kreativ vitrin” bu bölmədə istənilən şəxs yaradıcı sənayeyə aid olan məhsulları (kitablar, disklər, kasetlər, əl işləri, antikvar əşyalar və s.) nümayiş etdirə, sata və axtardığı məhsulun şəklini və ya məlumatlarını əlavə edərək tələb edə biləcək;
- “Virtual sinif” bu bölmədə incəsənətin müxtəlif sahələri ilə məşğul olan şəxslər müəllim kimi qeydiyyatdan keçərək öz sahələrinə uyğun online dərslər keçə biləcək.
- Saytda “Haqqımızda”, “Əlaqə”, “Bloq” kimi bölmələrlə yanaşı ehtiyaca və tələbə uyğun yeni bölmələr də əlavə edilməsi nəzərdə tutulmuşdur.
- Layihənin sosial və ənənəvi mediada geniş təbliği, marketinqinin və PR-nın aparılması və maraqlı şəxslər qismində dövlət və özəl qurumlarla əməkdaşlığın qurulması nəzərdə tutulmuşdur.

- Location (city): Ganja
Launched as a "virtual space for creative people", the kreativmart.com platform combines online sales and sales of creative products, virtual lessons on culture and art, and interesting blog posts.
The main product offered by the project is the website "kreativmart.com", which has the following sections and services:
- In this section "Open an exhibition hall" professionals such as artists, photographers, designers, fashion designers will be able to register for demonstration and sell their products on the site;
- Through this section "The microphone is yours", owners of singers and rappers will be able to register on the site for demonstration and sell their products;
- Through this section "Three, two, one motor" professionals such as videographers, directors, cameramen, video bloggers will be able to register on the site for demonstration and sell their products;
- "Reading corner" through this section, poets, writers, professionals will be able to present and sell their works to readers;
- "Creative showcase" in this section, anyone can demonstrate products related to the creative industry (books, disks, cassettes, handicrafts, antiques, etc.), sell them and add the image or information of the product they are looking for;
- "Virtual class" in this section, people engaged in various fields of art will be able to register as teachers and take online classes in accordance with their fields;
- In addition to sections such as "About us", "Contact", "Blog", new sections will be added to the site according to the needs and requirements of the student.
- It is planned to widely promote the project on social and traditional media, conduct marketing and PR, and establish cooperation with public and private organizations as stakeholders.