“Enterprise Azerbaijan” portalının “Startup School 3” layihəsi çərçivəsində fərdi inkişaf və liderlik bacarıqlarına həsr olunmuş təlim keçirilib
13.08.2025 / 17:06
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin operatoru olduğu Enterprise Azerbaijan portalının təşəbbüsü ilə “Startup School 3” layihəsi çərçivəsində “Yaşıl və Rəqəmsal İpək Yolu” (Green and Digital Silk Road) beynəlxalq akselerasiya proqramının növbəti onlayn təlimi keçirilib.
“Təsisçilər üçün Özünü Kəşfetmə” (Self-Discovery for Founders) mövzusuna həsr olunmuş təlim Estoniyada fəaliyyət göstərən "BeHumbo" şirkətinin təsisçisi Beliz Bediz Sinan tərəfindən aparılıb.
Təlim zamanı iştirakçılara fərdi güclü və zəif tərəflərin müəyyənləşdirilməsi üsulları, liderlik tərzinin tanınması və inkişaf etdirilməsi metodları, şəxsi dəyərlərin biznes məqsədləri ilə uyğunlaşdırılması mexanizmləri, eləcə də sahibkar kimi davamlı motivasiyanın qorunmasına dair strategiyalar təqdim olunub.
Proqram çərçivəsində iştirakçılara mövzuya uyğun praktiki tapşırıqlar təqdim edilib və nəticələrə əsasən müzakirələr aparılıb. Təlim interaktiv formatda təşkil olunaraq iştirakçıların fəal iştirakı və fikir mübadiləsi ilə müşayiət olunub.

Within the framework of the “Startup School 3” project of the “Enterprise Azerbaijan” portal, a training dedicated to personal development and leadership skills was held
13.08.2025 / 17:06
With the initiative of the Enterprise Azerbaijan portal, operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, the next online training of the international acceleration program “Green and Digital Silk Road” was conducted within the “Startup School 3” project.
The training on the topic “Self-Discovery for Founders” was delivered by Beliz Bediz Sinan, founder of the Estonia-based company “BeHumbo.”
During the training, participants were introduced to methods of identifying personal strengths and weaknesses, approaches to recognizing and developing leadership styles, mechanisms for aligning personal values with business goals, as well as strategies for maintaining sustainable motivation as an entrepreneur.
Within the program, participants were given practical tasks related to the topic, and discussions were held based on the results. The training was organized in an interactive format, accompanied by active participation and exchange of ideas among the participants.