- Aid olduğu sektor: Digər
Bank, BOKT, Lizinq sferasında olan problemli kreditlərin hüquqi həlli. Xidməti müqavilə ilə fəaliyyət göstərmək və portfel alıb, müstəqil formada faəliyyətin davam etdirilməsi. Olduqca potensial, risksiz, cəlbedici sahədir. Tezliklə bu sahəyə ediləcək yeniliklər, bu sahəni sahibkarlar, şirkətlər üçün cəlbedici edəcək.
Şirkətimiz problemli kreditlərin hüquqi yolla həll edilməsi üzrə yaradılmış hüquq şirkətdir. Şirkət bu sfera üzrə yüksək təcrübəyə sahib iki şəxs tərəfindən yaradılmışdır. Bank, BOKT, lizinq, xüsusilə Boktların problemli kreditlərinin həll edilməsi üzrə daha aktivdir. Çünki boktlar hüquq, kollektor şirkətləri işləməkdə daha maraqlıdırlar və ehtiyac duyurlar. İki istiqamətdə əməkdaşlıq fəaliyyəti mövcuddur. Bunlardan biri təqdimatda sizlərə təqdim etdiyim kimi xidməti müqavilə üzrə əməkdaşlıqdır ki, bu istiqamətdə investora ehtiyac duyulmur. İkinci variant isə portfel alaraq, tam səbəst formada fəaliyyət göstərməkdir ki, bu istiqamətdə investora ehtiyac var. Sferanı dərindən bilərək əminik ki, risk yoxdur, inandırıcı olmasa da , həqiqətən belədir. Təsəvvür edin, 200 manatı, 15-20 manata alırsız və bu məbləğin ən pessimist yanaşma ilə desək, gec-tez Azərbaycan respublikasının bu istiqamətdə olan bütün qanunvericiliyinə əsasən qaytarılması məcburidir. Real olaraq yanaşsaq maksimum 5 aya qoyulmuş investisiya məbləğinin tam olaraq geri qayıtması mümkündür. Buna təcrübəmiz ilə əminik və bizdə hələ cəmiyyətə açıqlanmayan yeni tətbiq ediləcək qaydalara əsasən əminik.
Artıq xidmət formatında boktlardan biri ilə müqavilə bağlamışıq, əməkdaşlığa başlayırıq. Bu və digrə boktlar bizə istədyimiz qədər daimi olaraq portfel satmağa hazırdır.

Юридическое урегулирование проблемных кредитов в банковском секторе, банковской сфере и лизинговой сфере. Работа по договору оказания услуг, приобретение портфеля и продолжение деятельности самостоятельно. Это очень перспективная, безрисковая и привлекательная сфера. Инновации, которые появятся в этой сфере в ближайшее время, сделают её привлекательной для предпринимателей и компаний.
Наша компания – юридическая фирма, созданная для законного решения проблемных кредитов. Основателями компании являются два человека с большим опытом работы в этой сфере. Компания специализируется на решении проблемных кредитов банков, небанковских финансовых организаций, лизинговых компаний, особенно коллекторских агентств. Коллекторы же больше заинтересованы в сотрудничестве с юридическими и коллекторскими компаниями. Существует два направления сотрудничества. Одно из них – сотрудничество по договору оказания услуг, как я вам представил в презентации, где инвестор не нужен. Второй вариант – взять портфель и работать полностью самостоятельно, где инвестор необходим. Глубоко зная сферу, мы уверены в отсутствии риска, хотя это и не убедительно, но он есть. Представьте, вы покупаете 200 манатов за 15-20 манатов, и рано или поздно эту сумму необходимо вернуть согласно всем законодательным актам Азербайджанской Республики в этом направлении. Если быть реалистами, то полностью вернуть вложенную сумму можно максимум за 5 месяцев. Мы убедились в этом на собственном опыте и основываясь на новых правилах, которые пока не были объявлены публично. Мы уже заключили договор с одним из поставщиков услуг и начинаем сотрудничество. Этот и другие поставщики готовы продавать нам портфели на постоянной основе в любом объёме, который нам нужен.